Přehled událostí ze dne 27. března 2012

DSCN0916.JPG

Strážníci přistihli řidiče se zákazem, který vjel bez povolení do pěší zóny. Při opatření zaměřeném na likvidaci aplikačních pomůcek strážníci našli 45 jehel a stříkaček

Strážníci přistihli řidiče se zákazem, který vjel bez povolení do pěší zóny

Dodávkou do pěší zóny v Masarykově ulici si včera odpoledne dovolil vjet jednatřicetiletý muž, ačkoliv se tak hned dvakrát dopustil protiprávního jednání. Když strážníci zaregistrovali zaparkované vozidlo, u něhož se muž pohyboval, zeptali se jej, zda s ním přijel on. Řidič vše potvrdil, a protože neměl povolení k vjezdu do pěší zóny, dopustil se přestupku, jenž také bez okolků přiznal. Strážníci však při ověření totožnosti zjistili i to, že mladý muž má roční zákaz řízení motorových vozidel. Pojali proto podezření ze spáchání trestného činu a přes operační středisko přivolali hlídku republikové policie, která si případ převzala. (jag)

Při opatření zaměřeném na likvidaci aplikačních pomůcek strážníci našli 45 jehel a stříkaček

Zvýšenou frekvenci případů odhozených použitých stříkaček a jehel zaznamenávají v souvislosti s oteplením v posledních dnech brněnští strážníci. V souvislosti se speciálním opatřením zaměřeným na tuto problematiku a také na základě upozornění ze strany občanů tak strážníci jen během úterka vyjížděli k odborné likvidaci použitých aplikačních pomůcek do ulic Vlkova, Cejl, Kuldova, Nezamyslova, na Juliánovské náměstí, na Starou Osadu a do sadů Osvobození. Během těchto výjezdů hlídky za pomocí pinzet a gumových rukavic odborně odstranily a ve speciálních plastových kontejnerech převezly k dalšímu odbornému opatření 45 kusů stříkaček, které se v případě neopatrné manipulace mohly stát zdrojem infekce. Městská policie opakovaně vyzývá, aby se lidé těchto nálezů nedotýkali a vždy volali na tísňovou linku. Maximální obezřetnost je na místě zejména tehdy, jsou-li nablízku malé děti, jimž je riziko hrozící z dotýkání se takového materiálu naprosto cizí. (pš)

Vytvořeno 27.3.2012 10:56:00 | přečteno 17x | ernest
load