Přehled událostí ze dne 26. září 2022

default news

Údajný zloděj se z cizí peněženky dlouho neradoval, strážníci bleskově zasáhli. Nedělní politická rozepře v baru skončila rozbitým oknem.


Údajný zloděj se z cizí peněženky dlouho neradoval, strážníci bleskově zasáhli

Peněženka zastrčená v zadní kapse kalhot prý zlákala v sobotu pozdě večer padesátiletého muže před hlavním nádražím. Dvaatřicetiletý majitel ale postřehl, že mu ji zrovna někdo vytáhl a rychle se přesunul k údajnému zloději, aby ji získal zpět. Nastalé strkanice si všimli také strážníci, kteří právě kontrolovali nástupní ostrůvky, a oba muže od sebe okamžitě oddělili. Padesátník se ještě předtím pokusil peněženky nepozorovaně zbavit, ale hlídka městské policie ji zanedlouho našla. Byla opodál zaklesnutá v zábradlí u nástupiště a strážníci neměli nejmenší pochybnost, komu patří. Poškozený přesně věděl, co je uvnitř a vytáhl z ní i občanský průkaz, kterým hlídce prokázal totožnost. Padesátiletého muže strážníci předali republikovým policistům pro podezření z trestného činu. (pš)

Nedělní politická rozepře v baru skončila rozbitým oknem 

Potíže s agresivním návštěvníkem nahlásil v neděli na linku 156 personál baru v centru města. Strážníci na uvedené adrese uviděli rozbité okno a od svědků se dozvěděli, že jde o důsledek slovní rozepře a fyzického napadení mezi dvěma hosty. Osmačtyřicetiletý host s třiasedmdesátiletým seniorem prý toho večera zavedli řeč na politiku, ale názorově se nepohodli, a tak mladší muž prý staršího udeřil do obličeje. K celé situaci nezůstali lhostejní jiní návštěvníci, seniora se zastali a agresorovi zabránili v dalším napadání. Senior měl po konfliktu pouze lehkou odřeninu pod okem a nabízené ošetření odmítl. Případ strážníci s podezřením na přestupek proti občanskému soužití postoupili správnímu orgánu a majitel podniku si u něho může nárokovat náhradu přibližně dvoutisícové škody. (pš)


Vytvořeno 26.9.2022 15:36:34 | přečteno 317x | pavel.soba
load