Přehled událostí ze dne 26. února 2023

default news

Dva muži se prali před hlavním nádražím, jejich spor ukončili strážníci. Celostátně hledaný muž na sebe strážníky upozornil údajnou krádeží za necelé dvě stovky. Muž našel cizí peněženku s osmi tisíci korunami, strážníci ji doručili majiteli. Mladík zapíral, že popsal fixem lampu, přiznal se, až když zjistil, že ho zachytila kamera.

Dva muži se prali před hlavním nádražím, jejich spor ukončili strážníci

Potyčka dvou mužů před hlavním nádražím poukázala v noci na neděli na to, jak je tu častá přítomnost hlídek městské policie velice důležitá. Při jedné z mnoha kontrol Nádražní ulice tu totiž strážníci spatřili dva muže zaklesnuté do sebe a válející se na zemi tramvajového ostrůvku. Pohotová hlídka k nim okamžitě přiběhla a důraznou výzvou jejich šarvátku ukončila. Oba muži strážníky okamžitě uposlechli a uklidnili se. Ujistili je, že nejsou zranění a lékařské ošetření nepotřebují. Zároveň jim vysvětlili, že rvačce předcházela slovní rozepře, kdo koho ale napadl jako první, se shodnout nedokázali. Jednadvacetiletý mladík a o deset let starší muž tak budou muset podezření z narušení občanského soužití vysvětlovat úředníkům, kteří mají k dispozici také záběry z kamer. (ms)

Celostátně hledaný muž na sebe strážníky upozornil údajnou krádeží za necelé dvě stovky

Strážníci zamířili v sobotu navečer do nákupní galerie v centru města, kde ostraha supermarketu odhalila údajného zloděje. Třiadvacetiletý muž se tu prý neúspěšně pokusil projít kolem pokladny s nezaplacenými potravinami za sto padesát korun. Podle pracovníků však nešlo o jediný prohřešek, kterého se v této prodejně za poslední dobu dopustil. Ověřením osobních údajů navíc hlídka městské policie zjistila, že na mladíka podezřelého z majetkového přestupku byl vydán zatykač. Ještě, než celostátně hledaného muže předala policii, vysloužil si od strážníků za krádež několikatisícovou pokutu. (ms)

Muž našel cizí peněženku s osmi tisíci korunami, strážníci ji doručili majiteli

Strážníci se dennodenně přesvědčují o tom, že lidí s dobrým srdcem, kteří nejsou vůči ostatním lhostejní a rádi nabídnou pomocnou ruku, je stále hodně. Jednoho takového muže potkali v pátek dopoledne při kontrole Pekařské ulice. Poté, co je oslovil, jim předal cizí peněženku s doklady, platebními kartami a finanční hotovostí, kterou našel na nedalekém parkovišti. Hlídce městské policie se po chvíli podařilo sehnat telefonní kontakt na čtyřiačtyřicetiletého majitele, který se shodou okolností nacházel v nedalekém zdravotnickém zařízení. Strážníci se za ním proto ihned vydali a peněženku s osmi tisíci korunami mu předali. Muž připustil, že mu zřejmě v roztržitosti vypadla na zem a při převzetí jim potvrdil, že se mu z ní nic neztratilo. (ms)

Mladík zapíral, že popsal fixem lampu, přiznal se, až když zjistil, že ho zachytila kamera

Muž údajně píšící fixou po sloupu veřejného osvětlení v centru města neunikl v sobotu večer pozornosti všímavé kolemjdoucí. Na strážníky se obrátila prostřednictvím linky 156, kde jim ho popsala, a nasměrovala je k němu. Hlídka městské policie mladého muže odpovídajícího popisu brzy dostihla. Tvrdil jí, že šel jen vyvenčit psa a rezolutně popíral, že by lampu popsal. Strážníci se proto obrátili na kolegy z dohledového centra městské policie. Dispečeři u kamer shlédnutím záběrů brzy slova svědkyně potvrdili a upřesnili strážníkům, o který sloup se jedná. V tu chvíli vyšel mladý muž s pravdou ven, hlídce se přiznal, a kromě černého fixu, kterým maloval, jí ukázal také samotný nápis. Strážníci tedy pojali podezření z trestného činu. (ms)


Vytvořeno 26.2.2023 15:09:11 | přečteno 366x | marketa.skrivankova
load