Přehled událostí ze dne 26. srpna 2022

miniatura

Z kontejneru na textil trčely nohy, strážníci zevnitř pracně vysvobodili mladého muže. Muž prý okradl pouličního umělce, strážníci našli údajného zloděje. Muž údajně roztříštil okno autobusu, důvod strážníkům vysvětlit nedokázal.

Z kontejneru na textil trčely nohy, strážníci zevnitř pracně vysvobodili mladého muže

VIDEO k případu si můžete stáhnout tady

Nohy visící ven z kontejneru zaujaly ve středu odpoledne několik kolemjdoucích v Líšni. K muži, který se rozhodl vlézt do sběrné nádoby a vzpříčil se tak, že se nemohl z plnicího otvoru dostat ven, proto zavolali hlídku městské policie. Strážníci sice dorazili během chvíle, v místě určeném pro vhazování oblečení a obuvi už však nikoho nenašli. Zato z vnitřku objemného boxu se rozléhal hlas žádající o vysvobození. Šestadvacetiletý muž strážníky zároveň ujistil, že se mu nic nestalo a nepotřebuje ošetřit. Nejprve zavolali na kontaktní linku společnosti, které kontejner patří. Od pracovnice se dozvěděli, že v Brně ani okolí není nikdo, kdo by měl od kontejneru klíče. Získali ovšem také souhlas porušit zamykací mechanismus a dostat se dovnitř silou, což byl podnět k akci pro hlídku pořádkové jednotky městské policie. Kontejner byl zabezpečený velmi důkladně, a tak museli i tito proškolení strážníci s desítkami zkušeností s otvíráním bytů vynaložit značné úsilí k jeho zpřístupnění. Když potom nahlédli dovnitř, uviděli mezi naplněnými igelitovými taškami mladíka s téměř blaženým úsměvem na rtech. Doklady u sebe neměl. Dobrá nálada ho ale neopustila během ověřování osobních údajů přes tablet ani když ho strážníci upozornili, že případ skončí ve správním řízení. Podezírají ho totiž, že ve sběrném boxu chtěl krást věci určené nadačnímu fondu. (jag)

Muž prý okradl pouličního umělce, strážníci našli údajného zloděje

O drobné mince získané zpěvem na náměstí Svobody přišel ve středu navečer mladý pouliční umělec. Kolemjdoucí, kterým se jeho vystoupení líbilo, mu házeli peníze do pouzdra od kytary. Při mladíkově hře na hudební nástroj ale mince přilákaly pozornost cizího muže, který se k nim znenadání přiblížil, údajně z vaku sebral asi sto korun, a odešel. Svědci ale přivolaným strážníkům popsali, jak údajný zloděj vypadal, a tak už zakrátko hlídka oslovila šestadvacetiletého podezřelého. Ten nijak nezapíral a hlídce se ke krádeži peněz přiznal. Podle svých slov vzal hudebníkovi zhruba padesát korun, hned ale strážníky upozornil, že drobné už stihl utratit. Své jednání tak bude muset vysvětlovat úředníkům. (ms)

Muž údajně roztříštil okno autobusu, důvod strážníkům vysvětlit nedokázal

Zvuky tříštícího se skla znepokojily v úterý odpoledne cestující autobusové linky č. 64. Řidiče hned upozornili na devětadvacetiletého muže, který podle nich připevněným nouzovým kladívkem rozbil boční okno autobusu. Dispečink dopravního podniku se proto ihned spojil se strážníky a vyžádal si jejich přítomnost ve Svatoplukově ulici. Zde uvnitř vozu našli údajného viníka, který se jim nakonec k rozbití skla doznal. Co ho k jeho roztříštění vedlo, ale strážníkům vysvětlit nedokázal. Zaměstnanci vyčíslili celkovou škodu na okně na necelých pět tisíc korun. Důvodným podezřením z majetkového přestupku se tak bude zabývat správní orgán. (ms)Vytvořeno 26.8.2022 15:16:52 | přečteno 322x | marketa.skrivankova
load