Přehled událostí ze dne 26. prosince 2022

default news

Žena si přišla do obchodu pro devět kilo másla, je podezřelá z trestného činu. Štědrovečerní potyčka skončila převozem do nemocnice. Dobrosrdečný muž myslel o svátcích na druhé, upozornil na zapnutá světla.

Žena si přišla do obchodu pro devět kilo másla, je podezřelá z trestného činu

S batohem místo nákupního košíku si při čtvrteční odpolední návštěvě supermarketu ve Starém Lískovci vystačila dvacetiletá zákaznice. Pracovník ostrahy její počínání sledoval a když s naditým zavazadlem prošla bez zaplacení za pokladny, ženu zastavil a přivolal hlídku městské policie. Strážníci zjistili, že zákaznice v batohu ukrývá devět kilo másla a od žádné z 36 kostek při tom nemá účtenku. Ke krádeži se přiznala a nepoškozené zboží v hodnotě 2036 korun se obratem vrátilo do regálů. Za majetkovou kriminalitu byla mladá žena v minulosti pravomocně odsouzena, takže si ji republikoví policisté převzali jako podezřelou z trestného činu. (pš)

Štědrovečerní potyčka skončila převozem do nemocnice

Idylické štědrovečerní atmosféře byli velmi vzdáleni dva muži v Nádražní ulici. Po vzájemné sobotní potyčce zůstal devětatřicetiletý muž ležet na chodníku a o devět let starší protivník na něho ještě pokřikoval a zároveň už odcházel. Opodál byli zrovna strážníci, kteří staršího muže zastavili a zajímali se o detaily konfliktu. Mladší si hlídce postěžoval, že dostal rány pěstí do hlavy a dodal, že ho protějšek prý i kopl. Na zemi ležící muž dal při incidentu druhému údajně facku a prý na něho plivl. Starší muž měl drobné odřeniny na ruce a jejich ošetření odmítl, mladší si stěžoval na bolesti hlavy a sanitka ho odvezla do nemocnice. Po konzultaci s Policií ČR strážníci případ s podezřením na přestupek proti občanskému soužití postoupili k projednání úředníkům. (pš)   

Dobrosrdečný muž myslel o svátcích na druhé, upozornil na zapnutá světla

I vícekrát týdně se brněnští strážníci přesvědčují o tom, že lidé jsou k sobě ohleduplní. Na druhý svátek vánoční se na městskou policii obrátil pozdě večer například muž, který na parkovišti v Novém Lískovci postřehl opuštěné auto s rozsvícenými potkávacími světly. Vědom si toho, že majitel by následující den mohl mít velké komplikace při startování vozidla nahlásil registrační značku i přesnou adresu strážníkům. Těm se zakrátko podařilo získat telefonický kontaktovat na majitelku. Za upozornění byla ráda a ve vlastním zájmu ho obratem předala dál. Svoji škodovku totiž půjčila na vánoční svátky známým, kteří po návratu z cest auto zamkli, aniž postřehli, že světla zůstala svítit. (pš)


Vytvořeno 26.12.2022 13:31:42 | přečteno 165x | pavel.soba
load