Přehled událostí ze dne 26. prosince 2021

default news
Muž pravděpodobně onanoval vedle spící ženy na lavičce, byl celostátně hledaný. Dezorientovaný muž zvonil v noci na byty v termoprádle a ponožkách, skončil v péči zdravotníků. Strážníci pomáhali seniorce, kterou vytopili sousedi, za spoušť pravděpodobně mohly kočky.

Muž pravděpodobně onanoval vedle spící ženy na lavičce, byl celostátně hledaný

Žena spící na lavičce v noci na sobotu v Denisových sadech zaujala pozornost neznámého muže, který si k ní přisedl a zhruba půl hodiny ji nehnutě pozoroval. Neunikl ale bystrému oku pracovníka dohledového centra městské policie, a když si čtyřiatřicetiletý muž sáhl do rozkroku a vše nasvědčovalo tomu, že se tam chce sexuálně ukájet, okamžitě do parku vyslal strážníky. Sdílel s nimi navíc své podezření, že jde zřejmě o muže hledaného Policií České republiky. Poté, co ho strážníci kontaktovali, vyzvali ho k prokázání totožnosti, a zajímali se, zda ženu zná, a co v její blízkosti pohledává. Muž přiznal, že neví o koho jde, a tvrdil, že za ní přišel jen proto, aby ji požádal o cigaretu. Ověřením osobních údajů si hlídka městské policie potvrdila, že je po muži skutečně vyhlášeno celostátní pátrání, protože nenastoupil do vězení. Strážníci tedy přivolali republikové policisty, kterým případ s podezřením na spáchání trestného činu předali. (ms)

Dezorientovaný muž zvonil v noci na byty v termoprádle a ponožkách, skončil v péči zdravotníků

Zmatený muž v noci na pátek zvonil na byty žabovřeského domu. V mrazivém počasí se navíc po venku pohyboval pouze v termoprádle a ponožkách. Když se jeden z nájemníků ze svého brzkého probuzení vzpamatoval, neznámého muže se mu zželelo, vzal ho dovnitř, a poskytl mu teplé oblečení. Poté prostřednictvím linky 156 přivolal strážníky. Vzhledem k tomu, že spoře oděný muž, byl po své noční vycházce značně prokřehlý a ve špatném psychickém stavu, předala ho hlídka městské policie do rukou zdravotníků, kteří ho vyšetřili, a následně rozhodli o jeho převozu sanitkou do nemocnice. Mezitím se strážníkům podařilo kontaktovat devětatřicátníkovu známou, která jim potvrdila, že muž se s obdobnými problémy v minulosti již údajně potýkal. Přislíbila zároveň, že o události vyrozumí jeho rodinu. (ms)

Strážníci pomáhali seniorce, kterou vytopili sousedi, za spoušť pravděpodobně mohly kočky

Nemilé překvapení čekalo na Štědrý den v brzkých ranních hodinách seniorku v bytovém domě v Žabovřeskách. Sedmaosmdesátiletá žena se obrátila na operační středisko městské policie právě ve chvíli, kdy zjistila, že k ní ze stropu koupelny a toalety teče voda. Přivolaní strážníci se nejprve pokoušeli kontaktovat nájemnici bytu, kde pravděpodobně došlo k havárii. Zpoza jejích dveří totiž slyšeli nejen puštěnou televizi, ale také právě zvuky tekoucí vody, nikdo však na jejich bouchání či zvonění nereagoval. O události proto ihned informovali správkyni domu, která na jejich žádost zastavila hlavní přívod vody. Strážníci nakonec dveře bytu nemuseli otevřít svépomocí, protože jednapadesátiletá žena jim o něco později sama otevřela. Připustila, že tvrdě spala, a vodovodní kohoutek ihned zastavila. Hlídce vysvětlila, že pákovou baterii pravděpodobně pustily její kočky, když se o ni otřely, a protože ve dřezu stál hrnec, odtok vody se ucpal, a ta přetékala ven. Seniorka pak strážníkům poděkovala za pomoc a ujistila je, že jí s úklidem zaplaveného bytu pomůže rodina. (ms)Vytvořeno 26.12.2021 12:44:02 | přečteno 169x | marketa.skrivankova
load