Přehled událostí ze dne 26. ledna 2023

default news

Muže ozbrojeného dvěma noži strážník spoutal, před hlídkou prokopl dveře autobusu. Na zdravotní problémy seniorky upozornily nevyzvednuté jídlonosiče, strážníci ji předali do péče lékařů.


Muže ozbrojeného dvěma noži strážník spoutal, před hlídkou prokopl dveře autobusu

Ozbrojeného muže zpacifikovala včera ve tři hodiny ráno hlídka brněnské městské policie. Při průjezdu Husovou ulicí si všimla, jak na zastávce Šilingrovo náměstí rozlícený mladík zběsile kopal do dveří nočního autobusu, až rozbil jednu ze skleněných tabulí. Hned nato se dal na útěk, ale ve sprinterském souboji byl úspěšnější jeden ze strážníků, který i za rychlého běhu zvládal na podezřelého apelovat zákonnými výzvami. Mladík je však nebral na zřetel, a tak ho strážník stáhl za rameno k zemi, a tam ho spoutal. Jeho kolegyně se potom ptala cestujících i řidiče, co se na místě dělo před příjezdem hlídky. Šestadvacetiletý podezřelý prý po slovní výměně s ostatními pasažéry vytáhl nůž, začal vyhrožovat a řidič ho ze spoje vykázal. Strážníci u něj skutečně dva nože našli. Případ tedy předali pro důvodné podezření z trestného činu. Škoda na dveřích podle dispečinku dopravního podniku přesáhne deset tisíc korun. Zásluhu na zdařilém zákroku má hlídka dopravní jednotky městské policie. (jag)

Na zdravotní problémy seniorky upozornily nevyzvednuté jídlonosiče, strážníci ji předali do péče lékařů

Nevyzvednutý jídlonosič před bytem seniorky z Králova Pole stál za čtvrtečním telefonátem na linku 156. Pečovatelku, která jí nesla další oběd, překvapilo, že si žena jídlo z předešlého dne nevyzvedla. Za dveřmi navíc slyšela nějaké šramocení a přivolala raději pomoc. Když strážníci do domu přijeli, dveře seniorčina bytu byly pootevřené a čtyřiasedmdesátiletá žena seděla v chodbě přímo za nimi. Nebyla sice viditelně zraněná a s hlídkou komunikovala, stěžovala si ale, že se jí velice špatně dýchá, bolí ji hlava a celkově je jí zle. Strážníci proto okamžitě vyrozuměli zdravotníky, kteří seniorku po prvotním vyšetření převezli sanitkou do nemocnice. (ms)Vytvořeno 26.1.2023 9:52:46 | přečteno 579x | jakub.ghanem
load