Přehled událostí ze dne 26. dubna 2022

default news

Strážníci dopadli tři opilé řidiče.


V rozmezí pouhé hodiny a půl dopadli v neděli odpoledne strážníci dva opilé řidiče. Prvního si všimla sama hlídka nedaleko Zvonařky, když auto vjelo opakovaně do protisměru. Nebezpečnou jízdu peugeotu proto ihned ukončila a vyzvala osmapadesátiletého muže sedícího za volantem k vystoupení. Jeho vrávoravé pohyby nasvědčovaly tomu, že je opilý, nejprve však strážníkům tvrdil, že před jízdou alkohol vůbec nepil. Když první dechová zkouška přinesla výsledek 2,32 promile, dušoval se, že měl pouze jedno pivo. Hlídce navíc přiznal, že měl namířeno na opačný konec Brna a nechápal, proč ho strážníci zastavili. Že vjel několikrát do protisměru si vůbec neuvědomoval. O to větší překvapení pro něj bylo, když hlídka městské policie sdělila, že je podezřelý ze spáchání trestného činu a předala ho do rukou republikových policistů. (Video k tomuto případu si můžete stáhnout zde.)

Na druhého údajně opilého řidiče upozornil strážníky všímavý svědek v Židenicích. Auto, které strážníkům popsal, parkovalo před místním supermarketem a volající na linku 156 se obával, že by řidič mohl usednout za volant a odjet. Jeho domněnka se skutečně potvrdila a vozidlo po chvíli začalo z parkoviště odjíždět. Strážníci za ním proto okamžitě vyrazili a muže sedícího za volantem vyzvali pomocí modrých výstražných světel k zastavení. Ten však na jejich výzvu nereagoval, naopak zrychlil a začal před nimi ujíždět. Daleko se ale nedostal, a když pak po zastavení chtěl od vozidla rychle odejít, skončil v poutech.  Kromě toho, že u sebe šestadvacetiletý řidič neměl řidičský průkaz, při orientační dechové zkoušce navíc nadýchal 1,73 promile. Také jeho tedy hlídka pro podezření ze spáchání trestného činu předala republikovým policistům. 

Svou nejistou jízdou ulicí nedaleko náměstí Míru na sebe upoutal pozornost strážníků také řidič opelu, když před nimi velmi pomalu najel do křižovatky nedaleko základní školy. Ani při této velmi nízké rychlosti se totiž nedokázal udržet ve vozovce a při odbočování oběma pravými koly vjížděl na obrubník.  Strážníci vozidlo zastavili a řidiče vyzvali k předložení dokladů. Od začátku z jeho dechu zjevně cítili alkohol, neměl u sebe navíc žádné doklady. Špatnou artikulací strážníkům řekl, že před jízdou vypil čtyři pivní speciály. Dechová zkouška pak přinesla výsledek 2,12 promile alkoholu. Ověřením jeho osobních údajů navíc hlídka zjistila, že muž neřídil opilý poprvé. V minulosti dostal několik zákazů řízení právě kvůli jízdám pod vlivem alkoholu. Vozidlo mělo navíc od loňského roku propadlou technickou kontrolu. Vzhledem ke všem těmto skutečnostem strážníci přivolali Policii České republiky a případ s podezřením na spáchání trestného činu jim předali. (ms)


Vytvořeno 26.4.2022 15:03:48 | přečteno 154x | marketa.skrivankova
load