Přehled událostí ze dne 26. června 2022

MP Brno hrnec 001

Žena prý rozbila zastávku i odpadkový koš, její partner ohrožoval strážníky. Kopáním a pěstmi prý klient rozbil okno azylového domu, strážníci mají údaje podezřelého. Muž se slepeckou holí v centru Brna bloudil, mladý kolemjdoucí požádal o pomoc strážníky. Seniorka se při pádu poranila o zrcadlo a druhá se udeřila do hlavy, vyrazili k nim strážníci. Hledaný mladík zvláštní schopnosti neměl, při pokusu o útěk ho hlídka spoutala. Muž v azylovém centru údajně nafackoval své známé, strážníci ho vyvedli a hrozí mu pokuta do 20 tisíc. Na královopolské diskotéce hrála hudba po stanovené době, obsluha ji odmítla vypnout .

Žena prý rozbila zastávku i odpadkový koš, její partner ohrožoval strážníky

Jen hromada střepů zbyla v sobotu odpoledne ze skleněné tabule na zastávce Komenského náměstí. Třiatřicetiletá žena tam podle svědkyně vytloukla jednu z prosklených částí přístřešku hrncem. I se svým partnerem se potom pokusila schovat mezi cestujícími a po dopadení byli oba velmi sprostí a agresivní. Žena nicméně potvrdila, že sklo zdemolovala, protože měla po hádce s mužem vztek. Dvojice nemínila se strážníky zůstat, šestapadesátiletý muž je navíc z těsné blízkosti neustále ohrožoval svými prudkými pohyby. Museli ho proto spoutat. Žena do zákroku zasahovala, a tak strážníkům nezbylo nic jiného než postupovat stejně i vůči ní. Našli také poškozený a rozsypaný odpadkový koš, který podle svědkyně měla žena rovněž na svědomí. Muže i ženu potom strážníci předali policistům jako podezřelé z trestného činu. (jag)

Kopáním a pěstmi prý klient rozbil okno azylového domu, strážníci mají údaje podezřelého

Klient Armády spásy prý v pátek večer záměrně rozbil okno u azylového domu v Mlýnské ulici. Podle svědka do skla kopal a tloukl pěstí, a jakmile se mu ho podařilo poškodit, odešel. Když se strážníci u objektu doptávali na podrobnosti případu, podařilo se jim získat i přesné informace o identitě podezřelého. Úmyslné tlučení do okna nahrály i kamery. Přestože pětatřicetiletý muž se už nikde v okolí nezdržoval, budou mít úředníci správního orgánu řadu podkladů, které by jim měly pomoci o události fundovaně rozhodnout. (jag)

Muž se slepeckou holí v centru Brna bloudil, mladý kolemjdoucí požádal o pomoc strážníky

Nevidomý muž se v pátek dopoledne špatně orientoval u nároží Malinovského náměstí. Mladý kolemjdoucí si jeho potíží všiml a zavolal na linku 156. Padesátníka s holí strážníci brzy našli. Popsal jim, že bez cizího přičinění upadl a poranil si ruku. Snažil se tedy najít nemocnici, což se mu však nedařilo. Strážníci se spojili se zdravotníky a ti přijeli muže prohlédnout přímo do centra města. Po ošetření ho odvezli do bohunické nemocnice. (jag)

Seniorka se při pádu poranila o zrcadlo a druhá se udeřila do hlavy, vyrazili k nim strážníci

Krvácející rány na obličeji i na rukou měla starší žena, která ve svém bytě neudržela rovnováhu a ve snaze zpomalit pád rozbila zrcadlo. Na nepříjemnosti, do kterých se v pátek večer dostala, upozornil tísňový signál z jejího osobního alarmu. Strážníkům ve Starém Lískovci otevřela její byt sousedka náhradním klíčem. Drobné šrámy od střepů byly hned patrné. Žena si však strážníkům postěžovala i na bolesti nohou. Hlídka městské policie zpřístupnila byt záchranářům a ti ji po ošetření odvezli do nemocnice. Všimla si také toho, že klientka, k níž strážníci opakovaně vyjíždějí, výrazně zhubla a zřejmě nedokáže samostatně udržovat chod domácnosti. Informace o jejím zhoršeném stavu proto předali na odbor sociální péče.

Stejného dne vyjeli strážníci taky k seniorce do Obřan. Doma sice měla manžela, ten ji však po jejím pádu nedokázal sám zvednout. Když se strážníci dozvěděli, že se žena udeřila do hlavy, hned k ní přivolali zdravotníky. Ti si ji převzali do péče a odvezli do Fakultní nemocnice u svaté Anny. (jag)

Hledaný mladík zvláštní schopnosti neměl, při pokusu o útěk ho hlídka spoutala

Poznat hledaného muže se strážníkům ze západu Brna podařilo při běžné kontrole v okolí nákupního střediska. V pátek vpodvečer ho proto požádali o sdělení osobních údajů. Přestože měl mladík na sobě superhrdinské tričko, nenapadlo ho lepší východisko než pokus o útěk. Prchnout před strážníky však bylo nad jeho schopnosti, a tak namísto v nenávratnu skončil v poutech. Hlídka městské policie mu je sundala v okamžiku, kdy ho předávala státním kolegům, kteří po něm pátrali. (jag)

Muž v azylovém centru údajně nafackoval své známé, strážníci ho vyvedli a hrozí mu pokuta do 20 tisíc

Dva klienti Armády spásy se v noci na neděli nepohodli uvnitř azylového domu. Třiačtyřicetiletý muž tam prý dal své známé během hádky dvě facky. Strážníci se proto přesvědčili, že žena není zraněná a nepotřebuje ošetření. Podezřelý se jim přiznal a řekl, že se vlastně se ženou mají rádi. Nad zvláštním způsobem vyjádření lásky se hlídka pozastavila a upozornila ho, že takové chování je naprosto nepřijatelné. Personál muže vykázal a strážníci ho vyprovodili na ulici, kde mu zdůraznili, že podobný útok už se nesmí opakovat. Podezřením z přestupku proti občanskému soužití se budou zabývat úředníci ve správním řízení. Muži tam hrozí dvacetitisícová pokuta. (jag)

Na královopolské diskotéce hrála hudba po stanovené době, obsluha ji odmítla vypnout

Hudba rezonující na diskotéce ještě po třiadvacáté hodině přivedla ke královopolskému podniku hlídku městské policie. V ulici, kde se má podle vyhlášky produkce vypínat do devíti večer, byli strážníci v pátek na plánované kontrole. Odpovědný pracovník jim řekl, že s vyhláškou nesouhlasí a koná proti ní právní kroky. Ze stejného důvodu odmítl muziku vypnout. Kromě porušení vyhlášky je proto podezřelý i z neuposlechnutí výzvy úřední osoby a případ projednají úředníci ve správním řízení. (jag)

Vytvořeno 27.6.2022 8:48:41 | přečteno 192x | jakub.ghanem
load