Přehled událostí ze dne 26. července 2022

default news

Samozvaný česač broskví nepořídil, místo ovoce si domů přinesl pokutu. Strážníci našli na ulici peněženku s vyšším obnosem a vrátili ji roztržitému majiteli.

Samozvaný česač broskví nepořídil, místo ovoce si domů přinesl pokutu

Doslova jako v samoobsluze si v pondělí odpoledne mezi desítkami ovocných stromů počínal šedesátiletý muž. Bez vědomí majitele soukromého pozemku přišel a v rozsáhlém sadu začal trhat broskve. Veškerá námaha ale byla zbytečná. S velkou nádobou plnou až po okraj ho před odchodem přistihli pracovníci sadu, kteří tady jinak v předem ohlášených dnech zájemcům umožňují samosběr. Samozvaný česač přivolaným strážníkům přiznal, že plody trhal cíleně mimo určenou dobu, aby se vyhnul placení. Uhradit čtyřistapadesát korun za broskve muž odmítl, takže čerstvě sklizené ovoce nakonec zůstalo v sadu. Místo broskví si donesl domů pouze doklad o zaplacení pokuty za majetkový přestupek. (pš)

Strážníci našli na ulici peněženku s vyšším obnosem a vrátili ji roztržitému majiteli

Na zdi odložené peněženky si včera odpoledne všimli strážníci při kontrole Králova Pole. Majitel nikde v okolí nebyl, takže nález odnesli na služebnu a vyskládali celý obsah. Kromě platební karty v peněžence našli také bankovky i mince v české měně. Díky dokumentům uvnitř  se jim zanedlouho podařilo vyrozumět majitele. Ten si veškerý obsah peněženky zkontroloval a zároveň s poděkováním potvrdil, že se mu nic neztratilo. Mimo jiné tak dostal zpátky přes osm tisíc korun. (pš)


Vytvořeno 26.7.2022 15:30:43 | přečteno 204x | pavel.soba
load