Přehled událostí ze dne 26. března 2023

default news
Poctivý nálezce předal strážníkům cizí peněženku s téměř sedmi tisíci korunami. Strážníci řešili údajný spor mezi dvěma muži, co přesně se stalo, vysvětlit nedokázali. Ženu při krádeži batohu zachytily kamery, nic netušící ho ukryla na toaletách. Silně opilý muž neocenil pomoc záchranářů, o jejich bezpečí se proto museli postarat strážníci.


Poctivý nálezce předal strážníkům cizí peněženku s téměř sedmi tisíci korunami

Peněženku ležící na parkovišti nedaleko zdravotnického zařízení v Židenicích našel v pátek dopoledne náhodný kolemjdoucí a s žádostí o pomoc se obrátil na linku 156. Čtyřiatřicetiletý muž totiž nechtěl, aby se dostala do nesprávných rukou, a tak už ji za chvíli předával přivolané hlídce městské policie. Strážníci zjistili, že mimo osobních dokladů je uvnitř bezmála sedm tisíc korun. Poctivý nálezce tak zachránil jednačtyřicetileté majitelce poměrně dost peněz. Strážníci se s ní spojili telefonicky a vysvětlili jí, kde si své věci může vyzvednout. Ještě ten večer tak vděčná žena zavítala na místní služebnu městské policie, kde strážníkům potvrdila, že se jí z peněženky nic neztratilo, a spokojeně si ji převzala. (ms)

Strážníci řešili údajný spor mezi dvěma muži, co přesně se stalo, vysvětlit nedokázali

Muže ležícího na zemi zahlédla v noci na sobotu hlídka městské policie v centru města. Vydala se okamžitě k němu, aby zjistila, zda je v pořádku. Jednatřicetiletý muž měl krvácející ránu na hlavě a drobné odřeniny na bradě a obočí. Se strážníky komunikoval, nebyl jim však schopný vysvětlit, co přesně se mu stalo. Průběh incidentu jim chvíli nato přiblížil svědek. Hlídce řekl, že se poraněný muž údajně dostal do konfliktu s o osm let mladším mužem postávajícím opodál. Hádka prý nakonec vyústila v údajnou potyčku. Proč se oba muži napadli, ale nevěděl. Druhý aktér údajné rozepře zraněný nebyl. Jeho soupeře ale nejprve ošetřili hlídkou přivolaní zdravotníci, a poté ho převezli k dalšímu vyšetření do nemocnice. Oba muži podezřelí z narušení občanského soužití tak budou muset své chování vysvětlovat úředníkům. (ms)

Ženu při krádeži batohu zachytily kamery, nic netušící ho ukryla na toaletách

Jídelna v Bohunicích se stala v sobotu odpoledne místem údajné krádeže batohu. Strážníky o tom informoval pracovník bezpečnostní agentury, který zároveň přivolané hlídce vysvětlil, jak se vše seběhlo. Devětadvacetiletá žena tu prý v nestřežené chvíli sebrala mladé dívce batoh ze židle a odebrala se s ním rovnou na toalety, kde ho ukryla. Uvnitř příruční tašky byla navíc peněženka s platební kartou. Strážníci podezřelou vyzvali, aby je k ruksaku dovedla. Když ho pak hlídka předávala majitelce, ujistila ji, že se jí z něj nic neztratilo. Údajná zlodějka se tak stala podezřelou ze spáchání trestného činu a strážníci ji předali přivolaným policistům. Ti dostanou také k dispozici záběry z kamer, které jim poslouží jako důkazní materiál. (ms)

Silně opilý muž neocenil pomoc záchranářů, o jejich bezpečí se proto museli postarat strážníci

Hlídka městské policie vyrážela ve čtvrtek večer pomoci zdravotníkům ošetřujícím údajně podnapilého muže nedaleko hlavního nádraží. Vlivem silné opilosti tu prý spadl a poranil si hlavu. Ve chvíli, kdy ho osádka sanitky ošetřovala, začal se chovat velice agresivně. Strážníci jí proto asistovali při jeho převozu do nemocnice. Už během jízdy čtyřiapadesátiletý muž zřejmě nedokázal pomoc záchranných složek dostatečně ocenit a všechny přítomné častoval vulgárními výrazy. Jeho agrese se ještě zvýšila s příjezdem do zdravotnického zařízení. Strážníci muže opakovaně vyzvali, aby s urážkami přestal, a choval se slušně. Když se na ně ale zničehonic pokusil zaútočit, neměli jinou možnost než ho spoutat. Na základě rozhodnutí ošetřujícího lékaře potom silně opilý muž zamířil v doprovodu hlídky městské policie na záchytnou stanici. Po vystřízlivění ho čeká správní řízení, kde se budou podezřením z neuposlechnutí výzvy úřední osoby a jejím znevážení zabývat úředníci. (ms)Vytvořeno 26.3.2023 12:39:57 | přečteno 331x | marketa.skrivankova
load