Přehled událostí ze dne 25. září 2022

default news

Muž si rozdělal před divadlem oheň, měl u sebe cizí platební kartu i doklady na různá jména. Muž dával nepořádek na toaletách za vinu spolubydlícímu, kterému údajně rozbil televizor.  Žena rozlítily vztahové problémy, údajně prokopla skleněné dveře. Strážníci přistihli opilého otce s kojencem v náruči.

Muž si rozdělal před divadlem oheň, měl u sebe cizí platební kartu i doklady na různá jména

Stěží pochopitelným způsobem na sebe v pátek večer upozornil muž před Janáčkovým divadlem. Mezi betonovými stoly si rozdělal oheň a když k němu zamířila hlídka městské policie, přesvědčoval ji, že chtěl jen zlikvidovat odpadky. Díky včasnému zásahu strážníků k poškození prostranství nedošlo. Po uhašení ohně strážníkům podal občanský průkaz s nápadně odlišnou fotografií. Po námitce hlídky začal tvrdit, že doklad patří kamarádovi a vzápětí přispěchal s odůvodněním, že ho našel. U sebe měl přitom mimo jiné i platební kartu na stejné jméno a cestovní pas jiné ženy. Nejen jeho nepřesvědčivé odpovědi, ale i další dokumenty, které vytáhl z příručního zavazadla u hlídky městské policie vzbudily podezření, že k některým věcem mohl přijít neoprávněně. Jednatřicetiletého muže tedy předali republikovým kolegům jako podezřelého z trestného činu. (pš)

Muž dával nepořádek na toaletách za vinu spolubydlícímu, kterému údajně rozbil televizor

Vyostřený konflikt mezi dvěma klienty nahlásil v pátek večer na linku 156 personál židenického hotelu. Přivolaní strážníci tam našli čtyřiatřicetiletého Slováka s poraněnou rukou a také o deset let staršího hosta, jemuž pro změnu tekla krev z nosu. Strážníci je vyzvali, aby se okamžitě přestali napadat a zajímali se, co incidentu předcházelo. Mladší host prý byl nespokojený s tím, že jeho soused nechává ve společném sociálním zařízení nepořádek a v prvotním vzteku praštil rukou do zdi, takže si poranil hřbet pravé ruky. Svému protějšku pak ještě zamířil vyčinit. Údajně ho udeřil do nosu, a ještě mu prý rozbil menší televizor. Muž ze Slovenska se nechal ošetřit, jeho rival totéž odmítl. Podezření z přestupku proti majetku a proti občanskému soužití dořeší správní orgán. (pš)

Žena rozlítily vztahové problémy, údajně prokopla skleněné dveře

Ubytovací zařízení v centru města v noci na sobotu opouštěla mladá žena, která prý ve vzteku prokopla skleněnou výplň vstupních dveří, dále údajně cestou ještě shodila dva plastové kontejnery a utekla. Přivolaná hlídka městské policie zjistila její popis a zjistila také, kudy se vzdálila. O několik ulic dál ženu vzápětí našla. Strážníkům se k popsané spoušti přiznala a jako důvod uvedla odhalení milostného trojúhelníku. Vznikla škoda na majetku podle prvotního odhadu zřejmě nedosáhne deset tisíc korun, takže případ si převezme správní orgán. (pš)

Strážníci přistihli opilého otce s kojencem v náruči

V pátek pozdě večer přijali operátoři linky 156 alarmující telefonát o údajně silně opilém muži. Ten se prý značně nejistým krokem pohyboval v centru města s plačícím dítětem v náručí. Když to kolemjdoucí viděli, obávali se, že mu kojenec může upadnout na zem. Strážníci třicátníka brzy našli a zjistili, že je otcem dítěte. Nepříliš srozumitelně se vyjadřoval a hlídce hlásil, že si prý dal jen dvě piva. I strážníci nabyli rychle přesvědčení, že ve své podnapilosti se o dítě není schopen dostatečně postarat. Pro dívenku si tedy přijela její matka. Případ si k dalšímu šetření převzala republiková policie. (pš)


   Vytvořeno 25.9.2022 16:03:05 | přečteno 212x | pavel.soba
load