Přehled událostí ze dne 25. ledna 2023

rozbite dvere

Host restaurace odmítal zaplatit útratu, pochválil při tom strážníky, že vypadají dobře. Muž se uprostřed noci dobýval do domu a prý při tom rozbil dveře.

Host restaurace odmítal zaplatit útratu, pochválil při tom strážníky, že vypadají dobře

„Vypadáte velmi dobře.“ Těmito slovy uvítal v úterý odpoledne strážníky host restaurace v centru města. Jednapadesátiletý muž měl na svém kontě nezaplacený účet za necelých tři sta korun, poklonami směrem ke strážníkům ale rozhodně nešetřil. I když je pochválil, že jim to moc sluší, nic to neměnilo na tom, že si tu podle obsluhy objednal tři piva a dva džusy, za které odmítal zaplatit. Strážníkům nejprve tvrdil, že tu jen podřimuje, kolem něj však postávalo několik prázdných sklenic. Hlídce zakrátko přislíbil nápravu a už to vypadalo, že svůj dluh hodlá vyrovnat. Z peněženky ale místo hotovosti či platební karty postupně vytahoval různé účtenky nebo jízdenky a nakonec přiznal, že nemá peníze. Své podvodné jednání proto bude muset vysvětlit úředníkům. (ms)

Muž se uprostřed noci dobýval do domu a prý při tom rozbil dveře

Nepříjemný budíček zažili uprostřed středeční noci obyvatelé panelového domu na Vinohradech. Zhruba o půl třetí ráno jedna z nich vytočila linku 156, kde si strážníkům posteskla, že už téměř hodinu někdo zvoní na zvonky a hlasitě u toho křičí. Na pomoc jí proto ihned vyjela hlídka městské policie, která před domem oslovila sedmatřicetiletého muže. Strážníkům vysvětlil, že tu bydlí, ale nemá klíče od bytu a manželka ho údajně nechce pustit dovnitř. Hlídka si navíc při rozhovoru s ním všimla, že skleněná výplň vstupních dveří je rozbitá. Přestože muž strážníky ubezpečoval, že dveře nerozbil, volající jim potvrdila, že když se odpoledne vracela domů, byly ještě v pořádku. Hlídka tedy pojala podezření ze spáchání majetkového přestupku a postoupila případ správnímu orgánu, který bude mít k dispozici také záběry z kamer. Ověřením osobních údajů republikovými policisty navíc vyšlo najevo, že cizinec na území České republiky pobývá nelegálně. (ms)Vytvořeno 25.1.2023 14:55:52 | přečteno 276x | marketa.skrivankova
load