Přehled událostí ze dne 25. května 2023

Cykloprodejna.png

Čtyřiatřicetiletý Brňan prý kladivem rozbil skleněnou výlohu prodejny. Důvod strážníkům odmítl říct. Dvacetiletý Brňan vyzýval strážníky k souboji. Senior spadl, když vedl kolo. Strážníkům nadýchal 2,30 promile. Strážníci uklidnili rozrušeného Brňana a předali ho zdravotníkům.

Čtyřiatřicetiletý Brňan prý kladivem rozbil skleněnou výlohu prodejny. Důvod strážníkům odmítl říct

Ve středu v noci vyjížděli strážníci na ulici Veveří, dle svědka tady údajně muž opakovaně bouchal do výlohy provozovny poblíž zastávky hromadné dopravy. Po příjezdu hlídka uviděla na několika místech rozbitou skleněnou výplň výkladní skříně cykloprodejny a na chodníku odložené kladivo. Poblíž provozovny stál čtyřiatřicetiletý Brňan, který se strážníkům ke svému dílu okamžitě přiznal. Důvody, které ho k tomu vedly, však prozradit odmítl. Po chvíli se na místo dostavil i majitel cykloprodejny, kterému řádění Brňana signalizoval zabudovaný alarm. Čtyřiatřicátník si o střepy pořezal dlaň, tu mu strážníci ošetřili. Přivolaní republikoví policisté si celou událost převzali jako podezření ze spáchání trestného činu. (JaPo)

Dvacetiletý Brňan vyzýval strážníky k souboji

Ve středu v podvečer přivolal strážníky pozorný muž, který si v Táborské ulici všiml dvou mladíků. Ti byli údajně pod vlivem alkoholu a vstupováním do vozovky ohrožovali nejen sebe, ale i řidiče projíždějících vozidel. Na místo vyjela nejbližší hlídka. Po příjezdu kontaktovala dva dvacetileté Brňany a vyzvala je k prokázání totožnosti. To se jednomu z nich vůbec nelíbilo. Začal se chovat agresivně, odhodlaně přistoupil ke strážníkům, zaujal bojový postoj a s náznaky úderů je vyzýval k boji. Hlídka muži ihned nasadila pouta. Po chvíli se na místo dostavil otec mladého Brňana a důraznými pokyny syna zklidnil. Strážníkům řekl, že syna odvede domů a postará se o něho. To ochránilo dvacátníka před převozem na záchytku. Své chování však bude muset vysvětlit úředníkům. Podezření ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku strážníci totiž oznámili správnímu orgánu. (JaPo)

Senior spadl, když vedl kolo. Strážníkům nadýchal 2,30 promile

Ve středu večer si hlídka v Šimáčkově ulici všimla staršího muže. Ten seděl na chodníku a na obličeji, rukách a nohou měl zřetelná krvácející zranění. Poblíž leželo jízdní kolo. Strážníci muže okamžitě kontaktovali a dozvěděli se, že sedmdesátník z Brněnska údajně upadl, když ho vedl. Brzy odhalili, že příčinou pádu je zřejmě i alkohol. Senior nadýchal 2,30 promile. Přivolaní záchranáři ho po prvotním ošetření odvezli do nemocnice. Předtím si však muž kolo, které musel nechat na místě, pomocí zámku zajistil před krádeží. (JaPo)

Strážníci uklidnili rozrušeného Brňana a předali ho zdravotníkům

Ve středu v podvečer přivolal hlídku řidič autobusu, který viděl na železničním mostě v severní části Brna sedět muže. Svědek se obával o jeho zdraví, proto přivolal strážníky. Na místo okamžitě vyjela nejbližší hlídka. Na zábradlí mostu viděla sedět s nohama nad kolejištěm muže. V ruce držel pivo, plakal a bylo zřejmé, že je silně rozrušený. Jeden ze strážníků třicetiletého Brňana přátelsky požádal, aby slezl ze zábradlí. Udělal to a postavil se na chodník, s hlídkou začal komunikovat. Strážníkům se svěřil, že má problémy a nikdo ho nechce vyslechnout. Na zábradlí mostu se údajně díval smrti do očí. Přivolaným zdravotníkům nadýchal 1,90 promile a byl umístěn na záchytné stanici. Strážníci veškeré informace následně předali republikovým policistům. (JaPo)

 


Vytvořeno 25.5.2023 13:33:51 | přečteno 134x | pokorna.jana
load