Přehled událostí ze dne 25. května 2022

default news

Déšť zaplavil silnici v Líšni, zatímco hasiči odčerpávali vodu, strážníci usměrňovali provoz. Oblečený muž kráčel řekou Svitavou, strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali zdravotníky.

Déšť zaplavil silnici v Líšni, zatímco hasiči odčerpávali vodu, strážníci usměrňovali provoz

Vytrvalý déšť dnes od brzkých ranních hodin komplikoval dopravu v Jedovnické ulici v Líšni, kde se už před pátou hodinou na silnici utvořila laguna hluboká zhruba dvacet centimetrů. Hasičům, kteří z komunikace odčerpávali vodu, pomohli strážníci tím, že více než hodinu usměrňovali provoz. Protože dešťové srážky nepolevovaly, požádali hasiči strážníky o asistenci ještě zhruba za dvě hodiny. I tentokrát zde hlídka usměrňovala provoz až do vyčerpání vody z vozovky, kdy byl obnoven plynulý provoz. (ms)

Oblečený muž kráčel řekou Svitavou, strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali zdravotníky

Osoby sedící na břehu řeky Svitavy nedaleko Zábrdovického mostu si ve středu dopoledne všiml pozorný kolemjdoucí. Když ale po chvíli neznámý muž zničehonic vstal a vkročil i s ošacením do řeky, upozornil na něj raději na lince 156. Strážníkům do telefonu vysvětlil, že se muž chová nestandardně a pomalu kráčí do stále větší hloubky. Operační středisko městské policie tedy ihned vyslalo jeho směrem nejbližší hlídku. Strážníci našli zcela promáčeného muže na protějším břehu. Byl značně prochladlý, nejprve ho tedy zabalili do izotermické fólie, aby se zahřál, a přivolali záchranáře. Muž s hlídkou po celou dobu nekomunikoval, a tak se strážníkům nepodařilo zjistit, proč se vydal vstříc vodnímu toku. Vše nasvědčovalo tomu, že by mohl být pod vlivem drog. Přivolaní zdravotníci muže ošetřili a následně převezli sanitkou do nemocnice. (ms)


Vytvořeno 25.5.2022 14:34:27 | přečteno 180x | marketa.skrivankova
load