Přehled událostí ze dne 25. července 2022

default news

Strážníci dopadli řidiče: po Brně se řítil dálniční rychlostí, jel v protisměru a havaroval. Strážníci spěchali s klíči ke hřbitovní bráně, staršího muže tam před setměním uvěznila náhlá slabost. Hlídky městské policie pomáhají zesláblým seniorům v bytech, často i nad rámec svých povinností.

Strážníci dopadli řidiče: po Brně se řítil dálniční rychlostí, jel v protisměru a havaroval

Bezohledně a velmi nebezpečně se řítil jihem Brna muž sedící za volantem opelu. Autohlídka městské policie po kontrole Černovického nábřeží stála jako druhá v řadě před křižovatkou na červenou a ve chvíli, kdy se rozsvítilo zelené světlo, vyjela za prvním vozem do Černovické ulice. Jeho řidič však musel náhle zabrzdit, protože se od Židenic zboku prohnalo rychle jedoucí auto. Strážníci se hned vydali za ním, muž ale bez ohledu na jejich rozsvícené výzvy k zastavení a zapnuté majáky zběsile pokračoval směrem k další frekventované křižovatce. Navzdory dopoledním hodinám a hustému provozu spěchal podle odhadu hlídky rychlostí atakující předepsané dálniční maximum. Celou křižovatku navíc riskantně projel v protisměru, jen těsně se prosmýkl mezi nákladním a osobním vozem a od této chvíle už znovu převážně po pravé straně ujížděl směrem na Bratislavu. Svým bezhlavým stylem dál ohrožoval řidiče, což při odbočování na červenou do Kaštanové ulice vyústilo v první kolizi. Během této další jízdy v protisměru zavadil o nákladní vozidlo a na opelu si urazil část zpětného zrcátka. U odbočky naproti obchodnímu domu už jízdu nezvládl vůbec a čelně narazil do boční části dodávky. Bezprostředně potom pětatřicetiletý řidič i jeho devětadvacetiletý spolujezdec vyběhli z auta a nedbali na pokyny strážníků. Hlídka pořádkové jednotky městské policie je proto zastavila a po použití donucovacích prostředků je spoutala. Starší muž se přiznal, že má zákaz řízení. Všichni aktéři vyvázli bez zranění a strážníci celý případ z poloviny června předali policistům.

Hlídka městské policie si po celou dobu zachovávala absolutní klid, rozvahu a bezpečný odstup, a to především díky častým řidičským kurzům, během kterých lektoři na tréninkových plochách vystavují strážníky podobným zátěžovým zkouškám.

„Případem se zabývají dopravní policisté. V současné chvíli čin kvalifikujeme jako ohrožení pod vlivem návykové látky, ale policisté mohou kvalifikaci i zpřísnit. S ohledem na styl jízdy žádáme osoby, které by se mohly cítit ohroženy, aby se obrátily na linku 158,“ doplnil za republikovou policii její mluvčí Petr Vala. (jag)

Strážníci spěchali s klíči ke hřbitovní bráně, staršího muže tam před setměním uvěznila náhlá slabost

Po svém otci se v neděli pozdě večer marně sháněl jeho syn. Když se mu s ním po chvíli přece jen podařilo spojit, senior mu řekl, že je na židenickém hřbitově, a vysvětlil i proč. Ve snaze vyhnout se ostrým slunečním paprskům, šel navečer zavzpomínat na zesnulé příbuzné, ale mezi hroby ho postihla náhlá slabost, upadl a poranil se. Když syn zjistil, kde jeho čtyřiaosmdesátiletý tatínek zůstal, bylo pietní místo už asi tři hodiny zavřené. Strážníci vybavení i z těchto důvodů klíči od všech brněnských pietních míst, zamířili do Židenic hned po telefonátu na tísňovou linku. Seniora tam našli a následně ho předali přivolaným zdravotníkům. Po jejich prvotním ošetření sanitka muže odvezla do nemocnice. (pš)

Hlídky městské policie pomáhají zesláblým seniorům v bytech, často i nad rámec svých povinností

Nejen k osaměle žijícím seniorům, kteří po pádu ve svém bytě nemohou vstát a doufají, že jejich hlas někdo ze sousedů přes dveře uslyší, vyrážejí hlídky městské policie. Pokud jim to plnění pracovních úkolů dovolí, nad rámec svých povinností pomáhají i jinde. Zpravidla i vícekrát týdně míří na adresy, kde senior upadne a jejich partner nemá sílu je sám zvednout. Jiné příbuzné tito lidé buď nemají nebo jsou zrovna nedosažitelní. Ze stejného důvodu se na městskou policii v noci na pondělí obrátila žena bydlící v centru města a zdvořile je požádala o zvednutí svého manžela. Na strážníky počkala u vstupních dveří do domu a pustila je do bytu. Strážníci se nejprve přesvědčili, že urostlý pětasedmdesátiletý muž ležící na zemi není zraněný. Potom ho silou svých paží zvedli a vrátili ho na lůžko. Vděční manželé poděkovali za pomoc a když se strážníci ujistili, že nic dalšího nepotřebují, rozloučili se. (pš)


Vytvořeno 25.7.2022 15:26:51 | přečteno 306x | pavel.soba
load