Přehled událostí ze dne 25. března 2012

DSCN0916.JPG

Strážníci vyjížděli k případu ženy, o jejíž život se obávali příbuzní. Hlídka MP vyprostila kočku napíchnutou na plotě. Hlídka strážníků pomohla nevidomému muži, který se ocitl v nouzi. Strážníci usměrňovali provoz při havárii vody. Hlídka MP zajistila okolí domu, kde padala omítka. Strážníci zajistili lékařskou péči mladému muži, který chtěl ukončit svůj život.

Strážníci vyjížděli k případu ženy, o jejíž život se obávali příbuzní

 V pátek ve večerních hodinách byli operačním střediskem vysláni strážníci do Fleischnerovy ulice v Bystrci, kde se měla údajně nacházet obyvatelka  bytu v ohrožení života. Podle slov osmadvacetiletého muže prý starší žena nereagovala na telefonáty a ani neotvírala byt přes usilovné zvonění a bouchání na dveře bytu. Z důvodné obavy o život a zdraví ženy se strážníci rozhodli otevřít byt, kde však našli ženu bez známek života.  I když se hlídky MP snažily o oživovací pokusy majitelky bytu, nepodařilo se ženu resuscitovat. Případ si převzali k dalšímu služebnímu opatření republikoví policisté.

Hlídka MP vyprostila kočku napíchnutou na plotě

Zraněná kočka údajně napíchnutá na ostnatém drátě nenechala klidnou kolemjdoucí, která ihned zatelefonovala strážníkům, aby zvířeti v nouzi pomohli. Hlídka MP, která vyjela informaci prověřit, skutečně nalezla v Bieblově ulici v Černých Polích  kočku, která zůstala zaklíněná v plotě. Poté, co strážníci bezmocnému zvířeti pomohli, však kočka z místa odběhla pryč.

Hlídka strážníků pomohla nevidomému muži, který se ocitl v nouzi

O pomoc požádal v sobotu odpoledne brněnské strážníky nevidomý muž, který se ocitl v nouzi. Zatelefonoval proto na tísňovou linku a uvedl, že se právě nachází na  Mendlově náměstí a protože se  mu rozbila jeho slepecká hůl, požádal o doprovod do nemocnice.  Na místo vyslaná hlídka handicapovanému muži okamžitě pomohla a do nemocnice jej doprovodila.

 Strážníci usměrňovali provoz při havárii vody

V jednu hodinu ráno vyjížděli strážníci prověřit informaci o havárii vody ve Veletržní ulici. Když se hlídka dostavila na místo, tak zjistila, že  ulice byla zcela neprůjezdná z důvodu prasklého vodovodního potrubí pod vozovkou. Vytékající voda totiž  podemlela vozovku a ta se tak stala neprůjezdnou. Vzhledem k tomu, že v uvedeném místě došlo k ohrožení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, museli strážníci odklánět dopravu do ulice Křížkovského. Vzhledem k  rozsáhlé havárii,  kdy voda zaplavila  křižovatku Mendlovo náměstí -  Křížova - Veletržní byl o celé věci informován dispečink Dopravního podniku  a také pracovníci vodáren, kteří posléze vodu zastavili.

 Hlídka MP zajistila okolí domu, kde padala omítka

V neděli dopoledne oznámil strážníkům devětadvacetiletý muž informaci, že na Dominikánském náměstí z chátrajícího domu z fasády pod střechou opadává omítka na chodník, přičemž velké kusy zdiva ohrožovaly chodce. Když se strážníci přesvědčili o pravdivosti tvrzení všímavého muže, začali zjišťovat vlastníka nemovitosti, kterého na vzniklý problém upozornili. Do doby vyřešení situace ale hlídky MP provádí průběžné kontroly místa.

 Strážníci zajistili lékařskou péči mladému muži, který chtěl ukončit svůj život

 V neděli v odpoledních hodinách byla vyslána hlídka strážníků k případu v nájemním domě v ulici Příkop. Čtyřiatřicetiletý muž, který strážníkům zatelefonoval, totiž uvedl, že má obavy o zdraví svého známého, který odešel do svého bytu a údajně vyhrožuje, že již nechce žít. Když se strážníci dostavili na místo, tak je kontaktoval čtyřiatřicetiletý muž a hlídce sdělil, že mu jeho devětadvacetiletý kamarád řekl, že už rozhodně nehodlá dále žít. Poté, co se strážníci přímo od zoufalého muže dozvěděli, že se již několikrát pokusil vzít si život a navíc zahlédli řeznou ránu na jeho ruce, rozhodli se přivolat na místo k posouzení jeho zdravotního stavu záchranáře. Ti po prvotním ošetření převezli mladého muže do zdravotnického zařízení.

(dk)

Vytvořeno 25.3.2012 18:20:00 | přečteno 27x | ernest
load