Přehled událostí ze dne 24. ledna 2022

default news

Strážníci dopadli muže podezřelé ze sprejerství, prozradily je kamery. Zmatený senior prý ušel zhruba devadesát kilometrů, strážníci mu pomohli zpátky domů.


Strážníci dopadli muže podezřelé ze sprejerství, prozradily je kamery

Nutkání se výtvarně vyjádřit dostala pravděpodobně v noci na neděli trojice mužů nedaleko centra města. Přilákala je volná plocha pod viaduktem, a tak zatímco se jeden z nich ujal malování několikametrového nápisu, zbylí dva se rozhlíželi po okolí. Netušili však, že si jich všiml pracovník dohledového centra městské policie, který o jejich počínání informoval strážníky. Ve chvíli, kdy se k trojici hlídka blížila, jeden z nich se dal na útěk, osmadvacetiletého a třicetiletého muže ale hlídka ihned dostihla. V přítomnosti strážníků potvrdili, že se všichni kolem pomalované zdi pohybovali. Strážníci je proto s podezřením na spáchání trestného činu předali republikovým policistům. Ti po chvíli dopadli i třetího možného aktéra případu. (ms)

Zmatený senior prý ušel zhruba devadesát kilometrů, strážníci mu pomohli zpátky domů

Staršího muže ležícího na zemi pouze v mikině a v pantoflích objevila v neděli odpoledne kolemjdoucí v Tuřanech. Vzhledem k nízkým teplotám byl značně prokřehlý, a tak ještě, než požádala na lince 156 o pomoc strážníky, zabalila ho do deky, aby se trochu ohřál. Od evidentně zmateného sedmašedesátiletého muže se pak prý dozvěděla, že přišel pěšky z obce zhruba devadesát kilometrů vzdálené od Brna. Strážníci se nejprve ujistili, že není zraněný. Naštěstí měl u sebe osobní doklady, zjistili tedy adresu jeho bydliště a ihned kontaktovali své kolegy z místní služebny. Ti pohotově vypátrali, že starší muž pobývá v jednom z brněnských domovů pro seniory. Netrvalo proto dlouho a strážníci staršího muže předali do rukou jeho ošetřovatelů. (ms)


Vytvořeno 24.1.2022 15:27:14 | přečteno 181x | marketa.skrivankova
load