Přehled událostí ze dne 24. května 2023

default news

Potyčku mezi seniory strážníci oznámili správnímu orgánu. Nespokojeného Brňana strážníci předali úředníkům. Muže z Třebíčska údajně okradla žena, která toužila po společném selfíčku. Sourozenci ve věku dva a tři roky bez dozoru přecházeli rušnou komunikaci. Strážníci je doprovodili domů.

Potyčku mezi seniory strážníci oznámili správnímu orgánu

V úterý odpoledne přivolal hlídku pracovník ostrahy prodejny ve Starém Lískovci, kde údajně došlo k potyčce mezi dvěma zákazníky. Na místě strážníci kontaktovali třiasedmdesátiletou ženu. Ta jim řekla, že si v oddělení mléčných výrobků vybírala sýr a dvaašedesátiletý muž na ni prý začal mluvit vulgárně. Potom se přemístila do oddělení s pečivem a tam jí tento muž dal údajně facku a ona upadla na zem. Od dvaašedesátiletého Brňana se hlídka dozvěděla, že seniorce pouze odsunul vozík, aby si také mohl vybrat mléčný výrobek. Té se to údajně nelíbilo a slovně na něho zaútočila. Když se znovu setkali při výběru pečiva, prý Brňanka napadla ho a on se jen bránil. Odstrčil ji dlaní a ona upadla. Přítomní svědci potvrdili, že hádka mezi seniory vypukla v oddělení se sýry a vygradovala u pečiva, kde údajně žena po úderu muže upadla na zem. Seniorka měla viditelnou modřinu na lokti. Dvaašedesátník strážníkům ukázal poškrábané předloktí. Oba však odmítli hlídkou nabízené lékařské ošetření. Podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití strážníci oznámili úředníkům. (JaPo)

Nespokojeného Brňana strážníci předali úředníkům

Včera večer projížděla hlídka ulicí Petra Křivky, kde hledala zaparkované vozidlo s údajně otevřeným oknem. Když zajela na místo, kde se chtěla se služebním autem otočit, vstoupil do vozovky jednatřicetiletý Brňan a před autem strážníků začal energicky rozhazovat rukama a rozčíleně křičet. Hlídka zastavila a než strážníci zvládli muže oslovit, zasypal je urážkami, vulgaritami a výčitkami. Měl totiž dojem, že hlídka nehledá auto s údajně otevřeným oknem dostatečně rychle a podle jeho představ. Byl to právě on, kdo strážníky přivolal. Brňan nereagoval na výzvy a jeho arogance narůstala. Odmítal prokázat svoji totožnost a na lince 156 si dokonce stěžoval na chování strážníků. I do telefonu se však vyjadřoval velmi nevhodně a hovor ukončil mnoha vulgarismy. Když vyčerpal slovník sprostých slov, konečně z peněženky vytáhl občanský průkaz a hlídce prokázal svoji totožnost. Své nevhodné chování bude vysvětlovat správnímu orgánu, kam strážníci podezření ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku oznámili. Odstavené auto s otevřeným oknem strážníci našli a kontaktovali jeho provozovatele. (JaPo)

Muže z Třebíčska údajně okradla žena, která toužila po společném selfíčku

V úterý odpoledne vyjížděla hlídka do provozovny rychlého občerstvení v centru města. Podle pracovníka občerstvení se ve vnitřních prostorách verbálně vzájemně napadali žena s mužem. Strážníci po příjezdu kontaktovali dvaapadesátiletého muže z Třebíčska. Ten jim sdělil, že společně se svojí přítelkyní seděl za stolkem a v průběhu konzumace s nimi navázala přátelský rozhovor jim neznámá žena. Požádala je o společnou selfie fotografii a v nestřeženém okamžiku údajně vytáhla dvaapadesátníkovi z tašky peněženku. Hned potom si k nim přisedla a s peněženkou prý manipulovala. Toho si však muž všiml, na dvacetiletou ženu zakřičel, ta prý ihned peněženku odhodila a on peněženku zvedl. Už ale byla prázdná, bez peněz. Při následné slovní výměně se od vedlejšího stolu údajně náhle zvedla další žena, která rychle vystoupala do prvního podlaží provozovny. Pětadvacetiletou Brňanku strážníci našli ukrytou na toaletě. V kabelce měla deset balíčků s podezřelým práškem a sama potvrdila, že se jedná o drogy. Padesátiletá žena z Třebíčska dosvědčila tvrzení svého přítele. Přivolaní republikoví policisté si obě ženy z Brna převzali. Jsou podezřelé ze spáchání trestného činu. (JaPo)

Sourozenci ve věku dva a tři roky bez dozoru přecházeli rušnou komunikaci. Strážníci je doprovodili domů

V úterý dopoledne si v severní části Brna všimla procházející žena dvou malých dětí, které se po ulici údajně pohybovaly bez dozoru, a dokonce přecházely rušnou komunikaci. Žena se obávala o jejich bezpečí, proto přivolala strážníky. Hlídka kontaktovala pětapadesátiletou Brňanku a převzala si od ní chlapce a dívku ve věku dva a tři roky. Děti byly v pořádku, naštěstí si pamatovaly cestu domů a strážníky tam dovedly. Ti si totiž vstřícným a milým přístupem získali důvěru malých občánků. Hlídka následně malé cestovatele předala jejich otci, sedmadvacetiletému Brňanovi. Ten strážníkům s klidem řekl, že obě děti odešly z domu s jeho vědomím, údajně na návštěvu strýce, který bydlí ve stejném domě. Hlídka o celé situaci vyrozuměla republikové policisty. Po domluvě s nimi oznámila podezření ze spáchání přestupku sociálním pracovníkům příslušné městské části. Otec dětí je totiž ponechal bez náležitého dozoru přiměřeného jejich věku. (JaPo)


Vytvořeno 24.5.2023 12:18:36 | přečteno 142x | pokorna.jana
load