Přehled událostí ze dne 24. dubna 2022

Přistižený muž si odnášel z obchodu celou cihlu eidamu, strážníkům přiznal i krádež krémů. Strážníci znovu úspěšně pátrali po podezřelém, měl ruce od krve a podlitinu pod okem.  Silniční soaré mělo after party na záchytce, dvojice si prostřela před autobusem. Roční holčička se při dovádění uvěznila v ložnici, dveře otevřeli strážníci nářadím.


Přistižený muž si odnášel z obchodu celou cihlu eidamu, strážníkům přiznal i krádež krémů

Krádeže sýrů nejsou v obchodech nijak mimořádné, nepoctiví zákazníci i přesto výjimečně dokážou překvapit ostrahu i strážníky. Na jednatřicetiletého muže zaměřili pracovníci královopolského supermarketu v sobotu večer pozornost, když začal schovávat zboží do svého batohu. Kolem pokladen prý prošel, aniž zaplatil, a tak ho vzápětí zastavili. Ze zavazadla potom vytáhl celou cihlu eidamu v ceně přesahující pět set korun. Vynášel i pět tělových krémů, šest šamponů a kojeneckou výživu. Škoda se tak vyšplhala skoro na dva tisíce korun. Ke krádeži se muž přiznal, a protože podle evidence přestupků rozhodně nebyla první, postoupila hlídka případ k projednání úředníkům do správního řízení. Muži tam hrozí pokuta do padesáti tisíc korun. (jag)

Strážníci znovu úspěšně pátrali po podezřelém, měl ruce od krve a podlitinu pod okem

Vytrvalost se brněnským strážníkům vyplatila už předminulý týden při pátrání po podezřelých z přepadení seniorky a trpělivý přístup přinesl plody také o tomto víkendu. Se zapnutými majáky spěchali v sobotu nad ránem na náměstí Svobody, kde se prý u hodinového stroje strhla potyčka. Na lavičce tam seděl dvacetiletý mladík se zakrváceným obličejem a silně potřísněným tričkem. Krev se mu řinula z tržné rány na obočí. Hlídka městské policie využila vybavení ze zdravotnické brašny a šrám mu ošetřila. Muž vylíčil, že bránil svoji mladší sestru, kterou prý v blízkém klubu napadali neznámí lidé. Potom, co se jí prý zastal, pokračoval konflikt přímo na ulici. Kde přesně ke zranění přišel, se od něj strážníci nedozvěděli. Získali ale popis podezřelého a přibližně po hodině si ho jedna z autohlídek všimla v Křížové ulici. Měl rozbitý nos, podlitinu pod okem, ruce od krve a k incidentu se odmítl vyjádřit. Případ bude mít dohru u správního orgánu. (jag)

Silniční soaré mělo after party na záchytce, dvojice si prostřela před autobusem

Nevhodné místo pro večírek si v pátek v noci vybrala opilá dvojice. Muž a žena se posadili na silnici u Technologického parku, kolem sebe rozprostřeli láhve s alkoholem a popíjeli bez ohledu na to, že kolem nich sotva projel noční autobus. Právě dispečer dopravního podniku na zvláštní a poměrně nebezpečnou situaci upozornil operační středisko městské policie. Zatímco šestapadesátiletý muž byl i přes svou silnou opilost poměrně smířlivý, o čtyři roky starší žena dávala strážníkům sprostě a hlasitě najevo, že takto si závěr večera rozhodně nepředstavovala. Stejně jako její známý nepůsobila dojmem, že by se o sebe dokázala postarat. Po dechových zkouškách, které u obou přítomných prokázaly více než dvě promile alkoholu, přivolali strážníci sanitku a doprovodili posádku při převozu na záchytku. Případ zamíří do správního řízení. (jag)

Roční holčička se při dovádění uvěznila v ložnici, dveře otevřeli strážníci nářadím
VIDEO k případu si můžete stáhnout tady

Radostné skotačení a hra na schovávanou se tento týden nečekaně zvrtly v bystrcké domácnosti. Jedenapůlroční holčička chtěla vyzrát na svou maminku tím, že se před ní schová v ložnici. V běhu ale za sebou prudce zabouchla dveře a v tom okamžiku se poškodil otevírací mechanismus. Matka se k ní marně snažila dostat, jenomže uvnitř místnosti klika vypadla a z předsíně se protáčela. Přivolaná hlídka městské policie neměla snadnou situaci. Žena se totiž před jejím příjezdem pokoušela odblokovat kování nářadím, tím ale nechtěně poškodila a zalomila několik šroubů. Vykopnout dveře nebylo možné, protože malé děvčátko mohlo stát za nimi. Strážníci využili i výsuvný žebřík a do pokoje chtěli nahlédnout oknem z ulice, po ránu tam ale byly ještě nepropustně zatažené závěsy a dítě na volání nijak nereagovalo. Rozrušenou maminku strážníci uklidnili a díky své zručnosti i potřebnému vybavení bez poškození dveře uvolnili. Šťastná žena dítě s úlevou objala, holčička byla naprosto klidná a nijak ji nepřekvapila ani přítomnost strážníků v bytě. Případ se stal tuto středu. (jag)


Vytvořeno 25.4.2022 8:12:24 | přečteno 212x | jakub.ghanem
load