Přehled událostí ze dne 24. června 2022

cokolady kradez

Žena údajně kradla potraviny za tisíce, z obchodu utekla bez nich a nechala tam i osobní věci. Ranní běžecký souboj plný nadávek ukončili strážníci. Hlídka našla dva celostátně hledané mladíky.

Žena údajně kradla potraviny za tisíce, z obchodu utekla bez nich a nechala tam i osobní věci

Bez pocitu vítězství zůstala na severu Brna žena, která odpoledne navštívila zdejší obchod a s potravinami za více než 2700 korun se poté údajně pokusila odejít bez placení. Zaměstnankyně ostrahy její dosavadní počínání mezi regály už nějakou dobu sledovala, a tak ji za pokladnami vyzvala, aby jí ukázala obsah tašky. Tomu se zákaznice chtěla vyhnout a začala se s ní o zavazadlo údajně přetahovat. Když poznala, že nebude úspěšná, z obchodu vyběhla s prázdnou. Přivolaní strážníci zjistili, že v supermarketu se údajně pokusila odcizit rajčata, minikoblížky a více než třicet čokolád. Zároveň tam nechala i mobil a příruční kabelku, takže o její totožnosti nebylo pochyb. Kvůli podezření z trestného činu se případem dále zabývá republiková policie. (ms)

Ranní běžecký souboj plný nadávek ukončili strážníci

Několikametrový náskok běžící ženy se ve čtvrtek brzy ráno snažil smazat její pronásledovatel v centru Brna. Nedaleké hlídce městské policie bylo hned jasné, že nejde o zdravou sportovní rivalitu mezi dvěma osobami, které si přivstaly, aby se vyhnuly ostrému slunci. Zjevně rozčílený třiatřicetiletý muž totiž svoji známou častoval vulgárními nadávkami a vše nasvědčovalo tomu, že se ji pokusí fyzicky napadnout. Strážníci proto k dvojici hned zamířili. Zákonné výzvy k zastavení muž nerespektoval a v běhu dokonce odhodil skleněnou láhev, která se rozbila. Krátce na to ho hlídka dostihla a spoutala. Brzy po něm dostala pouta na ruce i devětadvacetiletá běžkyně, která se do zákroku vměšovala a snažila se strážníkům jejich úkon zmařit. V doprovodu hlídky pak sanitka obě osoby odvezla na záchytnou stanici. Podezřením z neuposlechnutí výzvy a dalších přestupků se bude zabývat správní orgán. (pš)

Hlídka našla dva celostátně hledané mladíky

V noci na středu si strážníci u autobusového nádraží všimli dvou mladíků podobných osobám v pátrání. Nezletilí u sebe neměli doklady a své údaje pouze nadiktovali. Obě totožnosti se však zásadně lišily od přesvědčení strážníků. Osobní údaje tedy přijeli ověřit republikoví policisté a potvrdilo se, že oba chlapci jsou skutečně celostátně hledaní, takže si je rovnou převzali. (pš)Vytvořeno 24.6.2022 14:17:49 | přečteno 314x | marketa.skrivankova
load