Přehled událostí ze dne 24. července 2022

Po mladíkově rozchodu potemněla bystrcká ulice, ve vzteku prý kopl do pouliční lampy. Koordinátor pro klid prý do noci rušil ubytované hosty, ženu údajně udeřil a muže kopl. Od bolesti zubu si prý chtěl mladík pomoci množstvím léků a alkoholem, strážníci ho našli. Mladík emotivním výlevem vyděsil vlastní matku, v poutech odjel na záchytku. U vinohradské školy prasklo potrubí, ulicí se valily hektolitry vody.

Po mladíkově rozchodu potemněla bystrcká ulice, ve vzteku prý kopl do pouliční lampy

Početného hloučku lidí diskutujících u starého bystrckého hřbitova si všimli strážníci při noční kontrole Vondrákovy ulice. Ze skupinky k nim vykročila dívka a popsala, že jeden z přítomných mladíků kopal do různých předmětů a několikrát také do pouliční lampy. Se svým přítelem prý mladá žena viděla, jak světlo při jednom ze zásahů nohou zhaslo. Osmnáctiletý muž připustil, že měl vztek kvůli čerstvému rozchodu, a skutečně kopal do věcí kolem sebe. Tvrdil však, že poškození lampy si nevšiml. Když hlídka městské policie ke stožáru přišla, uviděla, že kryt ve spodní části je rozbitý. Škody proto nafotila a případem se budou zabývat úředníci ve správním řízení. (jag)

Koordinátor pro klid prý do noci rušil ubytované hosty, ženu údajně udeřil a muže kopl

Měl dohlížet na pořádek, místo toho prý způsobil roztržku. Koordinátor, který se má v ubytovně na jihu Brna starat o klid, údajně dlouho do noci pil alkohol, křičel a rušil tak ubytované klienty. Mezi ním a manželským párem dnes vznikla strkanice, během které údajně kopl muže do hrudi a ženu udeřil do hlavy. To všechno kvůli jejich žádosti, aby se ztišil, protože už bylo po půlnoci a ráno potřebovali vstávat do práce. Šestačtyřicetiletý koordinátor před strážníky podrážděně odporoval, že když si na něj nepřišli stěžovat rodiče malých dětí, neměl by hluk vadit ani dospělým. Hlídka se ujistila, že nikdo z aktérů nepotřebuje ošetření, a nechala očividně opilého pracovníka podstoupit dechovou zkoušku. Test potvrdil více než dvě promile alkoholu. Problémy s mužovým chováním se podle svědků opakují, a tak strážníci postoupili případ k projednání u přestupkové komise. (jag)

Od bolesti zubu si prý chtěl mladík pomoci množstvím léků a alkoholem, strážníci ho našli

Obtížnou domluvu měl dnes před třetí hodinou ráno strážník operačního střediska s volajícím, který se strachoval o svého kamaráda. Evidentně opilý muž do sluchátka zmatečně popisoval, že přibližně před půl hodinou spolykal přítel dvě platíčka léku proti bolesti, zapil je alkoholem a odešel. Opakovanými dotazy se strážník na lince 156 dobral informace, jakým směrem se druhý muž vydal. Psovodům městské policie se devětadvacetiletého mladíka podařilo podle přibližného popisu najít v Židenicích zhruba po čtvrthodině. Vysvětlil, že ho bolel zub, a tak opravdu sáhl po větším množství analgetik a zapil je alkoholem. Strážníci k němu proto přivolali záchrannou službu. Zdravotníci muže po ošetření odvezli do nemocnice. (jag)

Mladík emotivním výlevem vyděsil vlastní matku, v poutech odjel na záchytku

Ani vlastní matka se necítila bezpečně před čtyřiadvacetiletým mladíkem poté, co k ní v sobotu v noci přišel na nečekanou návštěvu. Řekla, že k ní dorazil už silně opilý, na chodbě tloukl do dveří a v bytě do nábytku. Ve strachu mu zdůraznila, že si přeje, aby odešel. Muž se však ani před strážníky neovládal, emotivně křičel, prudce se zmítal a hrozilo, že ublíží buďto sobě, nebo i někomu jinému. Vyprovodili ho tedy z bytu, spoutali ho a zavolali sanitku. Zdravotníci ho v doprovodu hlídky odvezli z centra města na záchytnou stanici, kde mu strážníci po zklidnění sundali pouta a předali ho lékařce. (jag)

U vinohradské školy prasklo potrubí, ulicí se valily hektolitry vody

I v nočních hodinách zůstala ke svému okolí vnímavá žena z Vinohrad. Kolem půl jedné dnes zavolala na linku 156, aby upozornila, že u hlavního vchodu základní školy pravděpodobně prasklo vodovodní potrubí. Strážníci po příjezdu do Čejkovické ulice spatřili hektolitry vody, které vyvěraly z pukliny v chodníku a valily se i po silnici. Operační středisko městské policie na havárii upozornilo vodárenský dispečink. Hlídka potom pracovníkům asistovala až do půl druhé. Po zastavení vody se ke škole ještě vrátila zkontrolovat, že se potíže neopakují. (jag)

Vytvořeno 24.7.2022 14:10:26 | přečteno 229x | jakub.ghanem
load