Přehled událostí ze dne 24. března 2022

004

Strážníci uvolnili dveře a pomohli muži z auta zdemolovaného nárazem do stromu.  Spolubydlící se prý dostali do konfliktu kvůli hlasitému hovoru a zapnutým spotřebičům.

Strážníci uvolnili dveře a pomohli muži z auta zdemolovaného nárazem do stromu

U velmi vážně vypadající nehody zasahovali včera večer brněnští strážníci. Ke služebně ve Slatině přijela žena a vylíčila, že na křižovatce Krejčího a Šlapanické ulice je auto nabourané do stromu. Mazda měla kompletně zdemolovanou přední část karoserie a uvnitř seděl uvězněný pětašedesátiletý řidič, který krvácel z obličeje. Hlídce městské policie se podařilo uvolnit zablokované dveře, potom otřesenému muži povolila bezpečnostní pás a pomohla mu ven z kabiny. Strážníci ho doprovodili na bezpečné místo, hlídali jeho zdravotní stav a přivolali záchrannou službu. Muž sice slabě komunikoval, nedokázal ale říct nic o průběhu nehody ani o její příčině. Strážníci na křižovatce současně usměrňovali provoz. Řidiče si potom převzali do své péče zdravotníci a hasiči se postarali mimo jiné o provozní kapaliny unikající z jeho auta. Záchranáři muže po ošetření odvezli do nemocnice a nehoda bude předmětem šetření. Dechová zkouška ukázala, že motorista byl střízlivý. (jag)

Spolubydlící se prý dostali do konfliktu kvůli hlasitému hovoru a zapnutým spotřebičům

Rozdílné názory na společné soužití měli dva klienti ubytovacího zařízení na severu Brna. Kvůli oznámení o údajném fyzickém napadení se tam ve středu večer vydali strážníci. Situace mezi oběma spolubydlícími se mezitím uklidnila, každý se zdržoval jinde, a tak nedocházelo už ani k dalším hádkám. Třicetiletý muž si hlídce postěžoval, že při konfliktu dostal úder do obličeje. Byl ale bez zranění a odmítl nabízené ošetření. O třináct let starší nájemník se k předchozímu napadení přiznal a také upřesnil, proč k incidentu došlo. Nedokázal se prý vyrovnat s tím, že mladší muž hlasitě telefonoval, měl rozsvícenou lampičku a zároveň zapnutou tiskárnu. Po domluvě s personálem se nakonec rozhodl přespat na jiné adrese a dobrovolně odešel. Podezření z přestupku proti občanskému soužití hlídka postoupila k projednání správnímu orgánu. (pš)


Vytvořeno 24.3.2022 15:18:04 | přečteno 194x | pavel.soba
load