Přehled událostí ze dne 23. září 2022

default news

Strážníci zastavili kličkující vozidlo, řidič nadýchal přes tři promile. Poctiví nálezci předali strážníkům peněženky s téměř sedmnácti tisíci korunami.

Strážníci zastavili kličkující vozidlo, řidič nadýchal přes tři promile

Jeden jízdní pruh v noci na pátek nestačil řidiči projíždějícímu Veslařskou ulicí. Když hlídka městské policie kontrolující tuto lokalitu spatřila, jak protijedoucí vozidlo kličkuje po celé šíři vozovky, okamžitě se za ním vydala a zastavila ho. Muži sedícímu za volantem působila komunikace se strážníky velké potíže a velmi rychle si dovodili, že je pravděpodobně opilý. I přes počáteční marné pokusy provést dechovou zkoušku, nakonec test provedený přivolanými republikovými kolegy přinesl výsledek něco málo přes 3 promile. Strážníci tedy muže podezřelého ze spáchání trestného činu předali rovnou do rukou policistů.

Pro změnu neosvětleného vozidla si ve čtvrtek pozdě večer všimla také hlídka na Dornychu. Osobu sedící za volantem vyzvala pomocí výstražných světel k zastavení, ta však jejího apelu nedbala a velice nejistě pokračovala v jízdě dál. Když strážníci sedmačtyřicetiletého muže zastavili, také ho vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky, kterou však odmítl. Po chvíli se hlídce městské policie přiznal, že před jízdou nějaké to pivo vypil. U sebe navíc neměl ani řidičský průkaz. Případ dál šetří policie. (ms)

Poctiví nálezci předali strážníkům peněženky s téměř sedmnácti tisíci korunami

S peněženkou plnou hotovosti zavítala včera navečer poctivá pětapadesátiletá nálezkyně na služebnu městské policie do Žabovřesk. Strážníkům vysvětlila, že ji našla ležet na ulici. O to větší překvapení pro ně bylo, když uvnitř kromě osobních dokladů našli více než třináct tisíc korun.

Čtyřiačtyřicetiletá žena našla pánskou peněženku na parkovišti v Kohoutovicích. Včetně osobních dokladů se v ní nacházelo téměř tři tisíce šest set korun. Strážníci při převzetí oba nálezy pečlivě zadokumentovali, hodným nálezcům poděkovali a udělají maximum možného, aby se vše co nejrychleji vrátilo majitelům. (ms)


Vytvořeno 23.9.2022 13:33:57 | přečteno 228x | marketa.skrivankova
load