Přehled událostí ze dne 23. října 2022

default news

Strážníci dopadli muže podezřelého ze založení požáru. Hlídka městské policie přistihla opilého řidiče, před jízdou údajně vypil devět piv. Mladík za bílého dne testoval svou sílu na cizím majetku, dopadení neunikl.

Strážníci dopadli muže podezřelého ze založení požáru

Na tísňovou linku 156 se v pátek večer ozvala rozrušená svědkyně z Řečkovic a operátory upozornila na muže, který ji prý z neznámého důvodu pronásledoval. Kromě jeho popisu přidala i bližší informace kudy se pohyboval. Vyslané hlídce městské policie pak ukázala ještě fotografii, na které ho zachytila. Brzy vyšlo najevo, že může jít o podezřelého, kterého kamery v této lokalitě údajně zaznamenaly u nedávného požáru skladu, kde došlo ke škodě na cizím majetku. Také díky těmto poznatkům se strážníkům šestačtyřicetiletého muže podařilo zanedlouho dopadnout a republikovým policistům ho předali pro podezření z trestného činu. (pš)

Hlídka městské policie přistihla opilého řidiče, před jízdou údajně vypil devět piv

Jízdou v autě bez rozsvícených světel na sebe v sobotu brzy ráno upozornil řidič fordu. V Benešově ulici si ho všimla hlídka městské policie a vydala se za ním.  Muž za volantem na nic nečekal, ihned odbočil na nejbližší parkoviště a snažil se co nejrychleji odejít. Strážníci ho ale vzápětí dostihli a vyzvali ho k předložení dokladů. Osmadvacetiletý muž jim podal jen občanský průkaz a tvrdil, že řidičský průkaz i osvědčení o registraci má doma. Strážnici z jeho dechu silně cítili alkohol a řidič jim přiznal, že před jízdou vypil asi devět piv. Přivolaní republikoví policisté mu při orientační zkoušce naměřili hodnotu 2,76 promile alkoholu v dechu a rovnou si ho převzali jako podezřelého z trestného činu. (pš)

Mladík za bílého dne testoval svou sílu na cizím majetku, dopadení neunikl

Sobotní dopoledne nezastihlo v dobrém rozmaru devatenáctiletého muže v centru města. Chtěl zřejmě vyzkoušet svoji sílu a nevadila mu ani přítomnost kolemjdoucích. Nejprve nohou údajně srazil na zem cizí skútr a pak prý ještě kopl do zpětného zrcátka vozidla stojícího na Jakubském náměstí. I když odtud prakticky hned odešel, svědkům utkvělo v paměti výrazné oblečení a jeho přesný popis zavolali na linku 156. Strážníci podezřelého mladíka brzy našli nedaleko a k obojímu se přiznal. Nedokázal však vysvětlit, proč to udělal. Hlídce se obratem povedlo spojit pouze s majitelem auta s odkopnutým zrcátkem, vlastníka skútru nezastihla. Po chvíli se ukázalo, že tento muž je kvůli údajnému napadení také v hledáčku republikových policistů, a tak si ho na místě převzali. (pš)    


Vytvořeno 23.10.2022 16:12:37 | přečteno 311x | pavel.soba
load