Přehled událostí ze dne 23. ledna 2022

default news

Cizinec po krátké jízdě házel kebab po taxikáři, ve vozidle se prý neuměl chovat. Mladík údajně vytvořil velký nápis na domě, je podezřelý z trestného činu. Velký černý pes nahnal strach lidem v údolí, majitelka bude mít co vysvětlovat. Obyvatelé Králova Pole nemohli spát, novopečený táta slavil narození dcery. Strážníci zachránili starší ženu, dva dny prý ze svého bytu volala o pomoc.  

Cizinec po krátké jízdě házel kebab po taxikáři, ve vozidle se prý neuměl chovat

Nezvykle krátká jízda taxíkem měla v sobotu ráno dohru v Benešově ulici, kde strážníci uviděli fyzickou potyčku dvou mužů. Čtyřiadvacetiletý cizinec právě házel po taxikáři kebabem a snažil se ho napadnout pěstmi. Jakmile mladík uviděl blížící se hlídku městské policie, dal se hned na útěk po schodišti do Josefské ulice. Hlídka ho však brzy dostihla, a protože se ani po použití donucovacích prostředků nezklidnil, musela ho spoutat. Společně se pak vrátili na místo konfliktu, a strážníci se zajímali o jeho příčinu. Ukázalo se, že taxikář i jeho klient měli důvod k nespokojenosti. Řidič strážníkům řekl, že muže i jeho tři známé naložil u hlavního nádraží, ale protože se prý ve vozidle choval hrubě, už po pár metrech zastavil, a přiměl osádku vystoupit. Rozčílení z předčasného ukončení jízdy následně po svém vyjádřil i cizinec. Celá událost se nakonec obešla bez zranění i škod na majetku. Podezření z přestupku proti občanskému soužití a veřejnému pořádku dořeší správní orgán. (pš) 

Mladík údajně vytvořil velký nápis na domě, je podezřelý z trestného činu

Posprejovat fasádu domu v blízkosti zastávky a nočním autobusovým spojem rychle odjet. Takový plán měl zřejmě v sobotu brzy ráno čtyřiadvacetiletý muž. U výtvoru o velikosti přibližně dvakrát čtyři metry na křižovatce Smetanovy a Lidické ulice ho však přistihli strážníci. Naprosto shodný popis údajného sprejera mezitím nahlásil i svědek volající na linku 156. Ačkoli mladý muž měl na bundě zřetelné stopy po černé i stříbrné barvě, z kterých byl nápis vytvořen, svoji vinu popíral. A když mu vzápětí z kapsy vypadly modré gumové rukavice, hlídce pro změnu tvrdil, že nejsou jeho. I díky tomu, že událost zachytily kamery, strážníci zanedlouho dopadli ještě další dvě podezřelé osoby. S podezřením na spáchání trestného činu případ předali republikovým policistům. (pš)

Velký černý pes nahnal strach lidem v údolí, majitelka bude mít co vysvětlovat

Velký černý pes běhající na volno nahnal v sobotu dopoledne strach návštěvníkům Údolí Zaječího potoka. Nikde v okolí prý nebyl jeho majitel a zvíře údajně ohrožovalo také dva běžící sportovce, takže se obrátili na linku 156. Kromě dvou hlídek městské policie na místo zamířil i strážník odchytové služby. Podobné oznámení v této lokalitě strážníci řešili už dříve, a tak měli k dispozici kontakt na předchozí majitelku. Ve spolupráci s ní se pak pasteveckého psa v rozlehlé oblasti podařilo najít a odchytit. Teprve poté se objevila dvaatřicetiletá majitelka a strážníkům přiznala, že jí pes někam odběhl při venčení. Protože prohřešků proti vyhlášce o pohybů psů má tato žena na svém kontě už několik, ze svého chování se bude zodpovídat správnímu orgánu. (pš)

Obyvatelé Králova Pole nemohli spát, mladý muž slavil s přáteli

Silný křik a hlasitá hudba bránily v noci na neděli ve spánku obyvatelům Králova Pole. Na uvedené adrese jim brzy dala za pravdu i vyslaná hlídka městská policie, která až na ulici slyšela vřískot, jásot a hlasitou hudební produkci. Po zabouchání na dveře bytu přišel strážníkům otevřít mladý muž a řekl jim, že s přáteli slaví narození dítěte. Hlídka pro jeho motivy měla pochopení, ale zároveň ho upozornila, že už více než dvě hodiny trvá noční klid, který je nutné respektovat. Hned ho také vyzvala, aby byl k druhým ohleduplný a ve vlastním zájmu ztlumil hudbu i hlasité projevy. Nejenže se s vlídným doporučením odmítl smířit, ale strážníkům ještě začal nadávat a dokonce jim i vyhrožoval. Za rušením nočního klidu a podezřením ze znevážení úřední osoby napíše tečku správní organ. (pš)

Strážníci zachránili starší ženu, dva dny prý ze svého bytu volala o pomoc  

V sobotu odpoledne spěchali strážníci do královopolského domu, kde nájemníci slyšeli na chodbu bolestné sténání a volání o pomoc. Strážnici se starší ženou navázali prvotní kontakt alespoň přes dveře a dozvěděli se od ní, že leží v posteli, ale kvůli naprosté strnulosti a silným bolestem nohou nemůže vstát. Z obavy o její život a zdraví tedy přes operační středisko požádali o příjezd kolegů z pořádkové jednotky, kterým se podařilo bez poškození dveře bytu otevřít. Pětašedesátiletá žena si jim postěžovala, že už druhý den se marně pokouší zvednout z postele, a proto neměla ani žádnou možnost dostat se k tekutinám, jídlu nebo lékům. Přivolaní zdravotníci si ženu převzali a po prvotním ošetření ji převezli do nemocnice. (pš)


Vytvořeno 23.1.2022 15:42:17 | přečteno 210x | pavel.soba
load