Přehled událostí ze dne 23. května 2023

default news

Dvaapadesátiletý Brňan údajně ve vzteku zdemoloval přístřešek zastávky. Řidič kamionu poškodil zrcátko zaparkovaného auta a uvázl v brněnské ulici. Hledaná žena ze Žďárska žebrala v Brně.

Dvaapadesátiletý Brňan údajně ve vzteku zdemoloval přístřešek zastávky

Koncem týdne vyjížděla hlídka na zastávku hromadné dopravy v ulici Mikulčická. Podle svědků tady muž údajně poškodil skleněnou výplň přístřešku zastávky a rozbil odpadkový koš. Po příjezdu strážníci v blízkosti téměř zničené zastávky viděli dvaapadesátiletého Brňana, který se choval agresivně. Energicky rozhazoval rukama, vykřikoval různé vulgarity a v ruce držel nějaký předmět. Přesto si před strážníky sám okamžitě lehl na břicho a dal ruce za záda. Hlídka okamžitě muži nasadila pouta. Následně zjistila, že téměř všechny skleněné výplně přístřešku jsou rozbité. Střepy byly rozsypané v širokém okolí zastávky a poblíž se povalovaly potrhané papírové plakáty a odpadky. Betonový odpadkový koš byl na dvě části. Kus ležel opodál ve vozovce. Dvaapadesátník nezapíral a strážníkům řekl, že je naštvaný, proto si zlost vybil na zastávce a koši. Přítomní svědci jen potvrdili, že Brňanova agresivita byla značná. Přivolaní republikoví policisté si případ na místě převzali. (JaPo)

Řidič kamionu poškodil zrcátko zaparkovaného auta a uvázl v brněnské ulici

V pondělí odpoledne přivolal strážníky řidič kamionu, který údajně uvázl v Králově Poli. Při příjezdu hlídka naznala, že velký nákladní automobil bez jejich pomoci ulicí opravdu neprojede. Kabina vozu byla zaklíněná mezi zaparkovanými auty v Kollárově ulici a jeho přívěs zasahoval do Palackého třídy. Při snaze projet zatáčkou řidič náklaďáku přední částí vozu navíc poškodil vnější zpětné zrcátko jednoho ze zaparkovaných aut. Hlídka zjistila provozovatele tří zaparkovaných vozidel a požádala je o to, aby z místa odjeli. To byla totiž jediná možnost, aby mohl zaklíněný kamion ulicí projet. Jednání čtyřiatřicetiletého řidiče ze Šumperska vyšetřují státní policisté jako dopravní nehodu. (JaPo)

Hledaná žena ze Žďárska žebrala v Brně

Koncem týdne kontaktovala hlídka v Nádražní ulici ženu, která po náhodných kolemjdoucích požadovala cigarety a peníze. Strážníci šestnáctiletou dívku vyzvali k prokázání totožnosti. Ta jim však řekla, že žádný doklad nemá. Opakovaně jim uváděla nepravdivé osobní údaje. Nepomohla ani zákonná výzva. Proto hlídka využila svého oprávnění a předvedla ji na nejbližší oddělení policie. Tady se ukázalo, že žena má ke lžím pádný důvod. Lustrací se totiž potvrdilo, že se nacházela v pátrací evidenci Policie České republiky. Poté, co strážníci projednali přestupky proti veřejnému pořádku, převzali si ženu ze Žďárska republikoví policisté. (JaPo)


Vytvořeno 23.5.2023 13:39:41 | přečteno 130x | pokorna.jana
load