Přehled událostí ze dne 23. března 2012

DSCN0916.JPG

Mladík na kolečkových bruslích vyhrožoval před hlídkou řidiči autobusu zabitím. Strážníci zajistili muže, který ukradl kola ze sklepa své sousedky. Peněženky s hotovostí a doklady se přes městskou policii vrátí k majitelům. Mladík vylepoval plakáty, strážníci zakročili. Strážníci odchytili velkého psa pobíhajícího na dětském hřišti.

Mladík na kolečkových bruslích vyhrožoval před hlídkou řidiči autobusu zabitím

Naléhavé oznámení od dopravního podniku přijalo operační středisko městské policie včera o půl desáté večer. Řidič autobusu č. 57 nahlásil na dispečink, že ho napadl cestující, a od té doby se v radioprovozu přestal hlásit. Na zastávku Štefánikova čtvrť u tramvajové smyčky proto neprodleně vyrazila Jednotka operativního zásahu a po čtyřech minutách se jí již podařilo zkontaktovat s řidičem. Ten vypověděl, že přítomný dvaadvacetiletý mladík údajně násilím rozevřel dveře vozidla a nastoupil v kolečkových bruslích. Když jej sedmačtyřicetiletý řidič upozornil, že porušuje přepravní řád a musí vystoupit, začal mu prý mladý muž sprostě nadávat a fyzicky na něj zaútočil. Popsaný průběh potvrdili i dva svědci, agresivní mladík navíc od výhrůžek jako „já tě zničím“ a „já tě zabiju“ neupustil ani za přítomnosti strážníků. Ti proto mladíka zklidnili, přesvědčili se, že v autobusu není nikdo zraněný a zjistili totožnost všech zapojených osob. Na místo dorazil ještě dispečer DPMB, který zkontroloval, jestli není vozidlo poškozené, což se nepotvrdilo. Mladík bude muset své chování vysvětlovat před přestupkovou komisí. Hlídce JOZ se podařilo záležitost vyřešit bez použití donucovacích prostředků. (jag)

Strážníci zajistili muže, který ukradl kola ze sklepa své sousedky

Kvůli oznámení o muži, který si přímo před očima sousedky nasazuje její pneumatiky na své auto, vyjeli do Francouzské ulice včera odpoledne strážníci. Rozhořčená čtyřiapadesátiletá žena hlídce na místě upřesnila, že soused vypáčil dveře od její sklepní kóje a odcizil sadu čtyř kompletních kol na auto patřících její dceři. Poté jej viděla, jak si kola vnáší do bytu. Rozhodla se, že začne nejprve jednat na vlastní pěst a padesátiletého souseda přímo požádala o jejich vrácení. Muž nakonec vyhověl a žena si je tak mohla přenést do chodby ke svému bytu. Poté přivolala hlídku městské policie, která začala zjišťovat podrobnosti a kontrolovat sklep. Tam strážníci zjistili, že poškozený je nejen samotný vstup do sklepa, ale i dveře společného prostoru sklepních kójí a škoda vznikla i na dveřích konkrétní kóje. Hlídka požadovala od muže vyjádření. Ten přiznal jak ukradení sady kol, tak i odcizení regálu ze sklepní kóje, který podle svých slov ukradl již včera a prodal do sběrny. Vzhledem k vyčíslené škodě a způsobu provedení krádeže přivolali strážníci hlídku republikové policie, která si věc přebrala pro podezření ze spáchání trestného činu. (jag)

Peněženky s hotovostí a doklady se přes městskou policii vrátí k majitelům

Radost majitelům ztracených peněženek udělají poctiví nálezci, kteří se v posledních hodinách obraceli na strážníky. Včera odpoledne přišel na řečkovickou služebnu šedesátiletý muž. Službu konajícím strážníkům předal peněženku s více než 500 korunami, platební kartou, průkazem pojišťovny, poštovními známkami a osobními písemnostmi. Majitel ze Žďárska si ji bude moci vyzvednout na magistrátu. Stejně čestně se zachoval ve čtvrtek odpoledne i personál mezinárodního módního řetězce. Nepozorná Brňanka v nákupní galerii v centru města vytratila peněženku s necelými 300 korunami, průkazkou na MHD a průkazem zdravotní pojišťovny. Peněženku s osobními doklady a drobným finančním obnosem našli včera dopoledne i strážníci při hlídkové činnosti. Po sepsání úředního záznamu ji zanesli i s celým obsahem na ztráty a nálezy MmB.

Před měsícem našel a vrátil peněženku s 6500 korunami desetiletý chlapec v Brně na Vinohradech. Za svůj mimořádný čin dostal na slavnostním ceremoniálu MP ke 20. výročí z rukou ředitele pamětní plaketu, kroniku městské policie a dárkový balíček. (jag)

Mladík vylepoval plakáty, strážníci zakročili

Mladíka s kapucí a kbelíkem v ruce, který se pohyboval po ulici Veveří a na sloupy veřejného osvětlení a elektrorozvaděče vylepoval plakáty zvoucí ve značném předstihu na říjnový koncert populární skupiny, spatřil v pátek dopoledne muž, který svůj poznatek oznámil brněnským strážníkům. Hlídka, která se bezprostředně poté dostavila na místo, narazila na šestadvacetiletého muže, jehož podoba se shodovala s nahlášeným popisem. Strážníci muže vyzvali, aby odstranil všech deset vylepených plakátů, čemuž dotyčný vyhověl. Za znečištění veřejného prostranství dostal muž tisícikorunovou pokutu. (pš)

Strážníci odchytili velkého psa pobíhajícího na dětském hřišti

Strážníkům odchytové služby se dnes v  odpoledních hodinách podařilo odchytit velkého psa, který ohrožoval děti hrající si na dětském hřišti ve Fryčajově ulici v Maloměřicích. Původně strážníkům na tísňovou linku 156 zatelefonovala žena, která uvedla,  že se na dětském hřišti v blízkosti konečné zastávky MHD pohyboval bezprizorní pes bez majitele, ze kterého měly maminky i děti nepříjemné obavy.  Kříženec  bandoga s bojovým plemenem se do Maloměřic dostal autobusem, ve kterém cestoval bez dozoru a poté, co se dostal z vozu ven, začal nahánět strach nejen matkám dětí, ale i ostatním kolemjdoucím. Strážník odchytové služby křížence velkého vzrůstu během několika minut pohotově odchytil, aniž by došlo ke zranění jakékoliv osoby v okolí. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo majitele pejska v danou chvíli zjistit, skončilo opuštěné zvíře v péči zaměstnanců útulku. (dk)

Vytvořeno 23.3.2012 7:28:00 | přečteno 28x | ernest
load