Přehled událostí ze dne 22. září 2022

default news

Strážnici přistihli muže s pivem v ruce, dlouhé roky unikal před spravedlností. Strážníci dopadli dvojici mužů, kteří údajně posprejovali autobus noční linky.

Strážnici přistihli muže s pivem v ruce, dlouhé roky unikal před spravedlností

Bezmála pět let se vyhýbal svému dopadení muž, na kterého ve čtvrtek před polednem spadla pomyslná klec. Při jedné z častých kontrol na Mendlově náměstí ho brněnští strážníci přistihli u popíjení plechovkového piva. Byl bez dokladů a hlídku městské policie zkoušel zmást nadiktováním osobních údajů jiného muže. Přitom však byl zjevně vystrašený a svoji nervozitu dával najevo i neustálým přešlapováním a velmi častým odvracením zraku. I když v registru obyvatelstva nikdo takový nebyl, oslovený muž strážníky stále dokola přesvědčoval, že mluví pravdu. Jenže brzy se ukázalo, že ve skutečnosti se jedná o jednapadesátiletého muže, na kterého byl vydán evropský a mezinárodní zatýkací rozkaz. Strážníci mu uložili pokutu za porušení vyhlášky zakazující popíjení alkoholu na veřejnosti a předali ho Policii České republiky. (pš)

Strážníci dopadli dvojici mužů, kteří údajně posprejovali autobus noční linky

Na tísňovou linku 156 se dnes kolem druhé hodiny ranní obrátili dispečeři dopravního podniku kvůli dvěma cestujícím, kteří prý poničili autobus na lince 99. Strážníci k tomuto spoji okamžitě zamířili a dvojici mužů odpovídajících popisu po chvíli našli v Bednaříkově ulici. Podle svědků během jízdy nočním spojem výraznou zelenou barvou údajně posprejovali interiér vozu. Sedmadvacetiletý muž měl s sebou batoh, a když ho strážníci pobídli, aby z něho vyskládal věci, vytáhl zelenou fixu a značkovací reflexní sprej stejné barvy. Hlídka městské policie zjistila také totožnost jeho sedmapadesátiletého známého a pro důvodné podezření z trestného činu oba předala republikovým policistům. (pš)


Vytvořeno 22.9.2022 15:10:37 | přečteno 297x | pavel.soba
load