Přehled událostí ze dne 22. srpna 2022

6183328 0011 FMAX 20220821134216

Strážníci odebrali agresivnímu polonahému muži nůž s dvaceticentimetrovou čepelí. Silně opilý muž odmítal odejít z benzinky, personálu pomohli strážníci. Syn se nemohl dostat ke svému nemocnému otci, pomohli mu strážníci.

Strážníci odebrali agresivnímu polonahému muži nůž s dvaceticentimetrovou čepelí

Muž s kalhotami spuštěnými nízko pod pasem pokřikoval v neděli dopoledne na kolemjdoucí po Pálavském náměstí. Po rozhovoru se svědkyní hlídka ihned dotyčného vyhledala a pobídla ho, aby se oblékl. Dvaatřicetiletý muže byl v evidentně špatném psychickém stavu. Přestože strážníky poslechl a přestal se v jejich přítomnosti obnažovat, neustále něco pokřikoval, mluvil si sám pro sebe a spěšně přecházel ze strany na stranu. Choval se nepředvídatelně, chvílemi až agresivně. Zjištění hlídky, že muž má vedle sebe kuchyňský nůž se zhruba dvaceticentimetrovou čepelí, ještě závažnost situace podtrhlo. Naštěstí se ho strážníkům podařilo jeho majiteli velmi rychle odebrat. Mužův stav se ale postupně zhoršoval, dokonce praštil svým mobilním telefonem tak silně o zem, že se roztříštil. Hlídka proto vzhledem k jeho rozpoložení přivolala zdravotníky. I když je muž nejprve dobrovolně následoval k sanitce, záhy se zničehonic pokusil o útěk. V tom mu ale strážníci velmi rychle zabránili. V poutech pak za doprovodu hlídky zamířil na vyšetření. Lékaři pak doporučili jeho převoz do psychiatrické nemocnice. (ms)

Silně opilý muž odmítal odejít z benzinky, personálu pomohli strážníci

Muže dohadujícího se s obsluhou čerpací stanice v Bohunicích kontaktovala v pondělí nad ránem hlídka městské policie. Zakrátko zjistila, že třiačtyřicátník tu popíjí alkohol a odmítá z prodejny odejít. Z důvodu bezpečnosti personálu ho proto strážníci vyzvali, aby benzinku opustil, muž však jejich opakované výzvy nedbal. S hlídkou odmítal spolupracovat a neustále se ke strážníkům přibližoval. Jeho velmi špatná artikulace a vrávoravé pohyby nasvědčovaly tomu, že je silně opilý. Muž jim dokonce ukázal téměř prázdnou láhev vodky, kterou tu prý společně se svým známým popíjel. Vzhledem k tomu, že se stěží držel na nohou, zamířil za doprovodu hlídky na záchytnou stanici(ms)

Syn se nemohl dostat ke svému nemocnému otci, pomohli mu strážníci

Bezmoc v hlase byla v pondělí dopoledne zjevná u volajícího na linku 156, který požádal strážníky o příjezd do Obřan. Nedokázal se tu totiž dostat ke svému dvaadevadesátiletému otci. Z jeho bytu se prý sice ozývalo velmi slabé volání, otevřít dveře mu však nepřišel. Zevnitř zámku byl navíc zastrčený klíč, a tak si jeho příbuzný nemohl odemknout náhradním klíčem. Z obavy o seniorův život se na uvedenou adresu vydala hlídka pořádkové jednotky městské policie, která je na tyto nenadálé situace speciálně vycvičena. Strážníkům se podařilo vstupní dveře velmi rychle a bez poškození otevřít. Bylo zjevné, že starší muž má zdravotní komplikace, hlídka proto obratem přivolala záchrannou službu. Zdravotníci pak muže ošetřili a sanitkou převezli do nemocnice. (ms)


Vytvořeno 22.8.2022 15:51:42 | přečteno 474x | marketa.skrivankova
load