Přehled událostí ze dne 22. prosince 2022

default news

Strážníci pomáhali u nadměrných pacientů a dotlačili domů ženu na porouchaném elektrickém vozíku.

Strážníci pomáhali u nadměrných pacientů a dotlačili domů ženu na porouchaném elektrickém vozíku

U dvou převozů nadměrných pacientů asistovali tento týden na žádost zdravotnického personálu brněnští strážníci. V úterý se jednalo o ženu, kterou po ukončení hospitalizace sanitka transportovala domů, ale vzhledem k její obtížné pohyblivosti i dispozicím obydlí ji posádka zdravotnického vozu nedokázala vlastními silami dopravit do bytu. Nakonec se to povedlo až s výrazným přispěním hlídky z jednotky psovodů.

Včera spěchali brněnští strážníci do severní části města k muži zapojenému do projektu Centrum tísňového signálu. Ten upadl ve svém bytě z vozíku a sám se nedokázal zvednout, takže zmáčkl tísňové tlačítko na osobním alarmu. Tentokrát se jednalo o přibližně 160 kilogramů vážícího pacienta. V jeho případě při naložení na nosítka před cestou do nemocnice asistovali strážníci z husovické služebny a jejich kolegové z pořádkové jednotky.

Sílu paží hlídky brněnské městské policie ocenila také imobilní žena, která se ve středu odpoledne vydala na nákupy. Před prodejnou jí ale náhle vypověděl poslušnost její elektrický invalidní vozík, ačkoli byl dostatečně nabitý. Žena byla smutná o to víc, že se jednalo o závadu, s níž se dosud nesetkala. Strážníci její chmury ochotně rozehnali a na vozíku ji dotlačili až domů. Tam jim žena jim opakovaně poděkovala a vzápětí se mohla nečekaně zaradovat ještě jednou. Hlídka totiž postřehla, že přímo před bytem se ženě zřejmě v momentě, kdy přejížděla přes práh vysypaly drobné mince. Strážníci je hned posbírali, ženě předali a s přáním krásných vánočních svátků se rozloučili. (pš)


Vytvořeno 22.12.2022 15:44:20 | přečteno 253x | pavel.soba
load