Přehled událostí ze dne 22. ledna 2023

default news

Strážníci mírnili vypjaté emoce na hradbách pod Petrovem. Strážníci našli rozrušenou dívku sedící blízko kolejí, odvedli ji do bezpečí. Do pokoje ženy se prý dobýval opilý muž a dožadoval se sexu, skončil na záchytce. Strážníci pomohli bezradné majitelce telefonu, vyprostili ho zpod dřevěné lavičky. Strážníci si vyslechli nespočet bezdůvodných vulgárních urážek.

Strážníci mírnili vypjaté emoce na hradbách pod Petrovem

Na hradby pod Petrovem zamířily v sobotu krátce po půlnoci hlídky městské policie kvůli údajné potyčce několika osob. Upozornila na ni volající na linku 156. Když tam strážníci během pár minut přispěchali, spatřili jednu ženu a tři muže, kteří po sobě hlasitě křičeli. Dva z nich se dokonce drželi za oblečení. Jejich postoj a mimika nasvědčovaly tomu, že se mezi nimi schyluje ke vzájemnému napadení. Hlídce se podařilo dvaačtyřicetiletého a čtyřiadvacetiletého muže od sebe oddělit. Příčinu konfliktu jí ale ani jeden z nich neobjasnil, a tak nebylo zřejmé, co přesně vyhrocenou situaci zapříčinilo. Starší muž byl navíc silně opilý, stěží stál na nohou a několikrát hrozilo, že upadne. Měl poraněný nos a levé obočí. Strážníci se tedy nejprve ujistili, že přihlížející svědci už přivolali záchrannou službu. I přes veškeré obavy hlídky o jeho zdravotní stav se k ní muž choval agresivně a její opakované zákonné výzvy, aby se uklidnil, nedbal. Jakmile pak zničehonic odhodil svůj telefon za záda, zaťal pěst a chystal se strážníka udeřit, skončil v poutech. Zdravotníci agresivního muže ošetřili a za asistence hlídky městské policie převezli do nemocnice, kde ošetřující lékař rozhodl o jeho převozu na záchytnou stanici. Oba muži podezřelí z porušení občanského soužití budou své chování vysvětlovat úředníkům. (ms)

Strážníci našli rozrušenou dívku sedící blízko kolejí, odvedli ji do bezpečí

Nebezpečně blízko kolejiště u tunelu v severní části města postávala v sobotu odpoledne podle volajícího na linku 156 mladá žena. Z obavy, aby neskončila pod koly vlaku, se ji okamžitě vydala hledat tříčlenná hlídka městské policie. Naštěstí ji během několika minut našla sedět u zdi poblíž kolejí. Dívka nebyla viditelně zraněná, byla však rozrušená a se strážníky nejprve nechtěla vůbec komunikovat. Díky jejich trpělivému a vlídnému přístupu se nakonec osmělila a svěřila se jim, že ji trápí psychické problémy. Strážníci proto dívce okamžitě nabídli pomocnou ruku a během rozhovoru ji přesvědčili, aby s nimi odešla do bezpečné vzdálenosti od kolejí. Vzhledem ke zjištěným informacím se pak rozhodli přivolat zdravotníky, kteří dívku vyšetřili a následně převezli sanitkou do nemocnice. (ms)

Do pokoje ženy se prý dobýval opilý muž a dožadoval se sexu, skončil na záchytce

Nevhodné chování muže v ubytovacím zařízení v širším centru města si v noci na neděli vyžádalo přítomnost hlídky městské policie. Zjevně opilý dvaačtyřicátník se tu údajně dobýval do pokoje dvaadvacetileté ženy, se kterou prý chtěl mít  pohlavní styk. Neodradilo ho údajně ani její opakované odmítnutí a sexu s ní se prý dožadoval dál. Když mu žena pohrozila přivoláním policie, rozčílil se prý natolik, že ji údajně udeřil rukou do horní části těla. Stejný scénář popsal strážníkům také přihlížející svědek. Hlídka se tedy nejprve ujistila, že žena nepotřebuje lékařské ošetření. O dvacet let starší muž nedokázal pro svou opilost se strážníky téměř komunikovat, a protože provedená dechová zkouška přinesla výsledek tři promile, zamířil v doprovodu hlídky na záchytnou stanici. Podezřením z porušení občanského soužití se po jeho vystřízlivění budou zabývat úředníci. (ms)

Strážníci pomohli bezradné majitelce telefonu, vyprostili ho zpod dřevěné lavičky

Bezradná cizinka se v sobotu večer obrátila na linku 156 a s nadějí v hlase, že ji strážníci pomohou, vysvětlila, že jí na Moravském náměstí zapadl dovnitř lavičky mobilní telefon a nemůže ho dostat ven. Posezení se totiž skládá z betonového podstavce, na kterém jsou připevněny úzké dřevěné laťky. Právě mezi nimi přístroj propadl a zůstal ležet na podstavci pod dřevem. Přestože se zpočátku zdálo téměř nemožné odtud telefon dostat, strážníci trpělivě a intenzivně vymýšleli způsob, jak si s nepříznivou situací poradit. Po chvíli pomocí baterky našli zhruba dvoucentimetrovou mezeru mezi betonem a dřevěným obložením. Opatrně tedy klacíkem posunovali telefon k tomuto místu a tím docílili kýženého výsledku. Vyproštěný telefon pak v pořádku předali spokojené majitelce. (ms)

Strážníci si vyslechli nespočet bezdůvodných vulgárních urážek

Výhrady vůči hlídkám městské policie dal v sobotu odpoledne jasně najevo šestatřicetiletý muž na Dornychu. Strážníci tu právě dohlíželi na to, aby lidé venku nepopíjeli alkohol. Tento muž k nim zničehonic přistoupil a zcela bezdůvodně je začal častovat vulgárními výrazy. I přes opakované zákonné výzvy strážníků, aby se k nim choval slušně, se neuklidnil a hanlivě jim nadával dál. Kromě toho hlídce také hrozil, že proti ní použije zbraň či slzný plyn. Od toho ale velmi rychle upustil, jakmile ho strážníci důrazným hlasem upozornili, že pokud svého hrubého chování vůči nim nezanechá, budou nuceni použít pouta. Podezřením ze znevážení úřední osoby se teď budou zabývat úředníci. (ms)


Vytvořeno 22.1.2023 15:54:10 | přečteno 105x | marketa.skrivankova
load