Přehled událostí ze dne 22. května 2022

Muž chodil v Králově Poli po vlakových kolejích, ostrahu nádraží prý napadl.  Žádost o cigaretu vygradovala potyčkou, dva muže zklidnil příjezd strážník. V Obřanech se nocí nesla hlasitá hudba, za rušení klidu hrozí pokuta.  Strážníci bleskově našli muže, který si ublížil na ubytovně. 

Muž chodil v Králově Poli po vlakových kolejích, ostrahu nádraží prý napadl

Se svým životem hazardoval v pátek odpoledne mladý muž, kterého postřehla hlídka městské policie přímo mezi nástupišti královopolského nádraží. Potácel se po kolejích a do bezpečí na peron se odebral až po důrazných výzvách strážníků. Potom se pro změnu nechtěl zastavit a svižně odcházel pryč, přestože ho hlídka v obavách o jeho bezpečí naléhavě pobízela, aby zůstal stát. Nakonec mu tedy v odchodu zabránila i proti jeho vůli a spoutala ho. Se strážníky se vzápětí dal do řeči pracovník bezpečnostní služby. Měl odřená kolena, loket a roztrhané kalhoty, a postěžoval si, že muž prý na kolejích dokonce ležel. Zkusil ho tedy vykázat, čímž si ho znepřátelil a musel se údajně bránit jeho útoku. Strážníci k podezřelému přivolali policisty a posbírali jeho osobní věci poztrácené mezi kolejnicemi. Dechová zkouška u něj prokázala téměř 2,5 promile alkoholu. Strážníci doprovodili osádku sanitky na záchytnou stanici, kde si muže převzala lékařka. Napadeného zaměstnance ošetřili zdravotníci přímo na místě. Případ dostanou k projednání úředníci. (jag)

Žádost o cigaretu vygradovala potyčkou, dva muže zklidnil příjezd strážníků

Šarvátka dvou mužů neušla v noci na sobotu pozornosti autohlídky městské policie. Přítmí v ulici v tu chvíli prořízly záblesky modrých majáků a strážníci se vydali směrem k tramvajovému ostrůvku. Dvěma mladým mužům zápolícím na zastávce Jugoslávská už jen to stačilo, aby od sebe odstoupili do uctivé vzdálenosti a vzápětí ochotně vytáhli své občanské průkazy. Šestadvacetiletého mladíka prý rozladilo, že ho o rok starší kolemjdoucí požádal o cigaretu. Přiznal, že ho od sebe podrážděně odstrčil a jako odpověď údajně dostal ránu pěstí do brady. Druhý muž to nijak nepopíral a podotkl, že po mladíkově prvním kontaktu měl strach, že se jeho útok vystupňuje. Dodal, že o cigaretu ho slušně požádal. Mladší z mužů nadýchal přes 1,5 promile, staršímu displej přístroje ukázal nulu. Podezřením z přestupku proti občanskému soužití se budou zabývat úředníci ve správním řízení. (jag)

V Obřanech se nocí nesla hlasitá hudba, za rušení klidu hrozí pokuta

Klidný spánek nedopřáli některým obyvatelům Obřan účastníci akce, během níž se z místní budovy rozléhalo ještě po půlnoci dunění hudby a zpěv do mikrofonu. Po příjezdu hlídky městské policie se sice muzika ztišila a pořadatelé zavřeli okna, krátce nato je ale hosté znovu pootevírali. Hluk se do ulice nesl i dál, a tak strážníci kvůli důvodnému podezření z rušení nočního klidu postoupili sobotní případ správnímu orgánu. (jag)

Strážníci bleskově našli muže, který si ublížil na ubytovně

Pohotovou spoluprací pomohli strážníci v pátek odpoledne záchranné službě. Zdravotníci na jihu Brna pátrali v jedné z ulic po muži, který si podle telefonického oznámení podřezal zápěstí. Hlídka městské policie vběhla do místní ubytovny a po krátkém rozhovoru s osazenstvem objevila padesátníka v pronajatém pokoji. Ležel na posteli, na rukou měl rány a na podlaze stály tři placatky vodky, z toho dvě prázdné a jedna rozpitá. Šrámy sice nebyly hluboké, záchranáři i přesto muže po ošetření odvezli na chirurgii. (jag)


Vytvořeno 22.5.2022 15:41:45 | přečteno 244x | jakub.ghanem
load