Přehled událostí ze dne 22. července 2022

slaňování seniorka Lesná

Strážníci se museli do bytu seniorky slanit, uvnitř ležela údajně dva dny. Strážníci zastavili v Bystrci řidičku jedoucí pod vlivem drog. Za příliš rychlou jízdu mu hrozí trest, řidič seatu jel Brnem skoro stovkou.

Strážníci se museli do bytu seniorky slanit, uvnitř ležela údajně dva dny

Pár dní nevyzvednutý oběd před bytem seniorky z Lesné přiměl obyvatele panelového domu zjistit, jestli je v pořádku. Sedmasedmdesátiletá žena navíc opakovaně nereagovala ani na jejich klepání či zvonění, ani jim nezvedala telefon. Z obavy, co se uvnitř bytu mohlo stát, proto přivolali strážníky. Ti se pokusili vstupní dveře otevřít, byly však zamčené. Přitom jeden z nich uslyšel seniorčiny slabé nářky s vysvětlením, že se nemůže hýbat. Kolegové z pořádkové jednotky, kteří jsou na podobné situace velmi dobře připraveni, si tedy okamžitě nachystali speciální lana a další vybavení potřebné ke slanění, a ke starší ženě se spustili z vyšších pater. Už zakrátko pomocí planžety otevírali její balkónové dveře a vstupovali do bytu. Žena ležela v pokoji na zemi a stěžovala si na bolest nohou a zad. Zároveň dodala, že tu tak leží už druhý den a poděkovala strážníkům, že ji zachránili. Hlídka ji ihned poskytla první pomoc a přivolala záchrannou službu. Ještě, než zdravotníci převezli ženu po prvotním ošetření do nemocnice, strážníci se ujistili, že jsou v bytě vypnuté všechny spotřebiče, byt zamkli a klíče vrátili majitelce. (ms)

Strážníci zastavili v Bystrci řidičku jedoucí pod vlivem drog

Škodovku jedoucí kolem základní školy zastavili včera strážníci v Bystrci. Krátce předtím je svědci upozornili, že za volantem sedí žena, která je pravděpodobně pod vlivem drog, a navíc prý cestou narazila do zaparkovaného vozidla. Řidička po vystoupení z auta předložila strážníkům doklady a přiznala, že před jízdou užila pervitin. Jiná hlídka souběžně kontaktovala majitele údajně nabouraného vozidla a zajímala se o výši škody. Přivolaní republikoví policisté ženě provedli test na přítomnost omamných látek a ten potvrdil, že jednačtyřicetiletá řidička je skutečně pod jejich vlivem. Ženu si tedy převzali jako podezřelou z trestného činu. (pš)

Za příliš rychlou jízdu mu hrozí trest, řidič seatu jel Brnem skoro stovkou

Až příliš svižně uháněl dnes dopoledne Novolíšeňskou ulicí třiatřicetiletý řidič seatu. V úseku, kde měl jet nejvýše padesátkou, mu strážníci při kontrole dodržování rychlostních limitů naměřili 93 kilometrů v hodině. Kromě připsání pěti bodů do systému ho od správního orgánu čeká pokuta až deset tisíc korun a nejméně půlroční zákaz řízení. (pš)
Vytvořeno 22.7.2022 12:29:19 | přečteno 225x | pavel.soba
load