Přehled údalostí ze dne 22. března 2012

DSCN0916.JPG

Dívky podezřelé z krádeže peněženky strážníkům neutekly. Strážníci uklidnili pacienta, který prchl ze sanitky. Tělo na houpačce dětského hřiště vylekalo ženu.

Dívky podezřelé z krádeže peněženky strážníkům neutekly

O nenápadný útěk z podchodu pod hlavním nádražím se pokusila skupina osob, které hlídka strážníků spatřila při běžné obchůzkové činnosti ve středu odpoledne. Strážníci toto zvláštní chování neponechali bez povšimnutí a začali osoby pronásledovat. Záhy zastavili tři dívky ve věku 12, 15 a 20 let, které vyzvali k prokázání totožnosti. Dříve než dívky dostaly příležitost vysvětlit hlídce, co bylo příčinou jejich náhle zrychleného pohybu, přistoupila ke strážníkům čtyřiadvacetiletá žena, která uvedla, že byla před chvílí právě v podchodu okradena o peněženku s finanční hotovostí, platebními kartami i osobními doklady. Protože dotyčná žena jako podezřelé z krádeže označila hlídkou kontaktované dívky, celý případ si pro důvodné podezření z trestného činu na místě převzala republiková policie. (pš)

Strážníci uklidnili pacienta, který prchl ze sanitky

Psychicky nemocný pacient dnes před polednem přidělal starosti řidiči sanitky soukromé společnosti. Když po cestě z nemocnice řidič vysazoval v Bělohorské ulici jiného muže, využil vitální dvaaosmdesátiletý pasažér příležitosti a dal se na útěk. Přitom již během jízdy se údajně projevoval agresivně a s živou gestikulací vykřikoval, že byl unesen. Řidiči se podařilo muže dostihnout a zdržet do příjezdu hlídky městské policie, již si zavolal na pomoc. Strážníci poté začali seniora uklidňovat, postupně mu vysvětlili, co se děje a proč byl v sanitce zavřený. Vzhledem k mužovu předešlému chování přivolali i záchrannou službu k posouzení zdravotního stavu. Lékařka nařídila převoz do nemocnice, asistenci hlídky již nepožadovala. (jag)

Tělo na houpačce dětského hřiště vylekalo ženu

Tělo mladého muže, které nehybně leželo na houpačce dětského hřišti za domem na ulici Jílové v Brně Štýřicích, vylekalo ženu, která v obavě o jeho život a zdraví zavolala na linku 156. Hlídka, která se dostavila na místo zjistit okolnosti případu, skutečně narazila na osmnáctiletého mladíka z Blanenska. Poté, co se k němu strážníci přiblížili a nezjistili žádná zjevná zranění, na mladíka promluvili. Jeho vysvětlení bylo prosté: na houpačce pouze odpočíval. (pš)

Vytvořeno 22.3.2012 10:45:00 | přečteno 40x | ernest
load