Přehled událostí ze dne 21. září 2022

miniatura

Údajný kapsář se ukryl v garážích, strážníci ho dopadli ve spolupráci s kolegy u monitorů.  Muži si prý mezi sebou chtěli vyřídit účty, způsobili u toho škodu za osm tisíc.

Údajný kapsář se ukryl v garážích, strážníci ho dopadli ve spolupráci s kolegy u monitorů

Předvídavost zkušených kolegů z dohledového centra městské policie hrála v sobotu ráno stěžejní roli při rozplétání údajné krádeže. Zdánlivě obyčejnou situaci, kdy v Nádražní ulici následoval cizí muž jiného silně opilého muže, velice dobře vyhodnotili, a už v počátku odhadli, že by mohlo jít o kapsáře. Na záběrech z kamer záhy spatřili, jak mladý muž vlivem své opilosti upadl na zem. Osmačtyřicetiletý muž toho ihned využil, přiběhl k němu a pod záminkou nabízené pomoci mu jednou rukou z kapsy u kalhot vytáhl peněženku. S tou se pak rychle vydal pryč. A tak zatímco po cestě prohledával její obsah, kolegové u monitorů naváděli jeho směrem hlídku městské policie. Nepomohlo mu tedy ani to, že se schoval do nedalekých garáží, strážníci ho tam totiž zakrátko našli. Dohledali také peněženku, kterou po cestě odhodil do odpadkového koše. Strážníkům pak nejprve tvrdil, že o žádné peněžence neví, po chvíli ale připustil, že ji vyhodil prý proto, že v ní nic nebylo. Devětadvacetiletý muž jiné hlídce strážníků potvrdil, že skutečně postrádá peněženku s několika tisíci korunami a doklady. Případ s podezřením ze spáchání trestného činu proto strážníci předali policistům. (ms)

Muži si prý mezi sebou chtěli vyřídit účty, způsobili u toho škodu za osm tisíc

Slovní konflikt prý v úterý večer v podniku nedaleko lužáneckého parku vyústil v potyčku dvou mužů. Přivolané hlídce městské policie oba aktéři přiznali, že mezi sebou mají dlouhodobější spory. Když si je prý chtěli ten večer vyříkat na ulici, došlo mezi nimi cestou ven ke strkanici, při které sedmadvacetiletý muž údajně odhodil o čtyři roky mladšího muže na vstupní dveře baru. Skleněná výplň nárazem jeho těla celá popraskala a podle majitelky provozovny tím vznikla škoda za osm tisíc korun. Totožný průběh popsal hlídce také svědek události. Ještě, než strážníci zjistili, co přesně se tu odehrálo, ujistili se, že nikdo z přítomných není zraněný a nepotřebuje lékařské ošetření. Oba muži teď budou své chování vysvětlovat správnímu orgánu. (ms)

.

Vytvořeno 21.9.2022 8:19:50 | přečteno 435x | marketa.skrivankova
load