Přehled událostí ze dne 21. února 2023

default news

Strážníci našli v noci cizí ženu ve sklepě, s taškou plnou vrtáků tu prý čekala na kamaráda. Údajná zlodějka prý napadla ostrahu, se třemi promile skončila na záchytce. Strážníci zachránili seniorku uvězněnou v bytě, slanili se k ní oknem.

Strážníci našli v noci cizí ženu ve sklepě, s taškou plnou vrtáků tu prý čekala na kamaráda

Podezřelé světlo vycházející ze sklepa zahlédl v pondělí kolem půl čtvrté ráno obyvatel nájemního domu na Vinohradech. Raději hned vytočil linku 156 a přivolal si na pomoc hlídku městské policie. Strážníci tu už za chvíli našli cizí ženu sedící na kusu nábytku, která připustila, že v domě nebydlí. Podle svých slov tu v tuto pozdní hodinu jen čekala na kamaráda. Jak se jmenuje její známý, případně ve kterém bytě přesně bydlí, strážníkům odpovědět nedokázala. Hlídku ale její verze nepřesvědčila a prostory důkladně zkontrolovala. Díky tomu přišla na to, že petlice u dvou sklepních kójí jsou vypáčené. Pětatřicetiletá žena u sebe navíc měla tašku s většími vrtáky do bouracího kladiva. Strážníci ji proto jako podezřelou ze spáchání trestného činu předali policistům. (ms)

Údajná zlodějka prý napadla ostrahu, se třemi promile skončila na záchytce

Potíže s údajnou zlodějkou zavedly v pondělí navečer hlídku městské policie do supermarketu v Židenicích. Podle ostrahy si devětadvacetiletá žena ukryla pod bundu alkohol a potraviny za necelých šest set korun. Když se zbožím prošla kolem pokladen, aniž za něj zaplatila, zabránil jí zaměstnanec v odchodu. V zázemí provozovny se pak prý ale začala chovat velice agresivně. Lahví alkoholu tu údajně rozbila umyvadlo v hodnotě tři a půl tisíce korun. Ve snaze o to, aby se uklidnila, prý dokonce mezi oběma došlo ke strkanici a údajná zlodějka při tom prý udeřila zničehonic pracovníka pěstí do obličeje. Ani jeden z nich však lékařské ošetření nepožadoval. Žena byla značně opilá, což ostatně potvrdila provedená dechová zkouška s výsledkem tři promile. V doprovodu strážníků proto zamířila na záchytnou stanici a podezřením z majetkového přestupku se po jejím vystřízlivění budou zabývat úředníci. (ms)

Strážníci zachránili seniorku uvězněnou v bytě, slanili se k ní oknem

O záchranu své sousedky požádal strážníky v pondělí ráno nájemník bytového domu v centru města. Její nářky slyšela skrze vstupní dveře také hlídka městské policie. Třiaosmdesátiletá žena si jí postěžovala, že upadla a nemůže se zvednout. Strážníci pořádkové jednotky díky speciálnímu vybavení záhy zjistili, že dveře jsou zamčené a klíč je uvnitř zámku. Aby tedy nemohoucí seniorce co nejrychleji pomohli, rozhodli se k ní slanit oknem z vyšších pater od sousedů. Kolega jištěný na laně pak planžetou otevřel její okno a vstoupil do bytu. Seniorka nebyla viditelně zraněná, ležela tu prý zhruba sedm hodin. Hlídka ji proto ihned poskytla první pomoc a přivolala zdravotníky. Ti ženu po prvotním ošetření převezli sanitkou do nemocnice. (ms)


Vytvořeno 21.2.2023 11:27:49 | přečteno 438x | marketa.skrivankova
load