Přehled událostí ze dne 21. srpna 2022

miniatura

Operátoři u kamer pomohli strážníkům dopadnout údajného kapsáře.  Strážníci dopadli muže, který dělal rozruch v Husovicích, vypil prý půl litru vodky. Muž prý po lidech házel plechovky s pivem a napadl ostrahu, skončil na záchytce.

Operátoři u kamer pomohli strážníkům dopadnout údajného kapsáře

Upozornění na muže podezřelého z krádeže obdrželi v noci na pátek strážníci od kolegů z dohledového centra městské policie. Na tramvajové zastávce před hlavním nádražím se podle nich právě nacházel muž, který údajně okradl cizího muže spícího pod přístřeškem. Společensky unavený mladík ležel na lavičce na zádech s hlavou svěšenou dolů a bylo zjevné, že okolní dění jde mimo něj. Devětadvacetiletý muž k němu tedy nejprve přistoupil a snažil se ho zvednout. Z kamerových záběrů je ale zřejmé, že ho při tom zaujal mužův mobilní telefon zavěšený v pouzdře přes rameno. Právě ten mu pak při pokusech o jeho zvednutí odepnul, schoval si ho do kapsy a odešel. Díky pohotové spolupráci strážníků s operátory u kamer ho ale hlídka dopadla ještě v Nádražní ulici. Ke krádeži se hlídce nepřiznal a ubezpečoval ji, že mladíka chtěl pouze posadit, aby zjistil, zda je v pořádku. Zmiňovaný telefon, který před strážníky z kapsy vytáhl, si prý vypůjčil od kamaráda. Některá svá tvrzení ale postupem času různě měnil. Strážníci ho jako podezřelého z trestného činu předali policistům. (ms)

Strážníci dopadli muže, který dělal rozruch v Husovicích, vypil prý půl litru vodky

O rozruch v Husovicích se v pátek večer údajně postaral pětatřicetiletý muž. Jeho hlasité projevy a údajně nevyzpytatelné chování rušily obyvatele natolik, že jim brzy došla trpělivost, a obrátili se na linku 156. Přivolané strážníky pak navedli k bytu, do kterého prý mezitím evidentně opilý muž zašel. Hlídka tam tak brzy muže odpovídajícího popisu našla a vyzvala ho, aby ji následoval před dům. Po cestě chodbou si ale zřejmě své rozhodnutí rozmyslel. Najednou se totiž mezi nimi pokusil prosmýknout zpátky do bytu a u toho začal prudce máchat rukama kolem sebe, skončil proto v poutech. Poté se ale uklidnil a strážníkům řekl, že vypil asi půl litru vodky. Když prý zjistil, že nemůže najít svoji příruční tašku s doklady, převrátil ze vzteku betonový květináč a kopal do odstaveného vozidla. Bylo ale zchátralé, a tak v danou chvíli nebylo možné zjistit, zda došlo k jeho poškození. Po vystřízlivění na záchytné stanici, kam muž zamířil za doprovodu hlídky městské policie, bude své chování vysvětlovat úředníkům. (ms)

Muž prý po lidech házel plechovky s pivem a napadl ostrahu, skončil na záchytce

Údajně agresivní muž znepříjemňoval sobotní podvečer cestujícím u hlavního nádraží. Podle svědkyně volající na linku 156 házel po kolemjdoucích plechovky s pivem. Jednou z nich navíc zasáhl zaměstnance bezpečnostní agentury. Když strážníci muže kontaktovali, byl evidentně silně opilý a choval se nevyzpytatelně. V průběhu zákroku kopl do odpadkového koše, a když ho hlídka opakovaně vyzvala, aby se ihned uklidnil, jednapadesátiletý muž na to nedbal. Nohou pak náhle zasáhl pracovníka ostrahy do holeně, a proto strážníci neměli jinou možnost, než agresora spoutat. Poté, co nadýchal 2,5 promile alkoholu, zamířil za asistence hlídky městské policie na záchytnou stanici. Napadený zaměstnanec lékařské ošetření odmítl. Podezřením z přestupku proti občanskému soužití a neuposlechnutím výzvy se bude dále zabývat správní orgán. (ms)


Vytvořeno 21.8.2022 14:30:58 | přečteno 502x | marketa.skrivankova
load