Přehled událostí ze dne 21. října 2022

default news

Strážníci přistihli mladé ženy podezřelé ze sprejerství, tři byly v celostátním pátrání. Hlídka pořádkové jednotky zachraňovala ženu, která zůstala bezmocně ležet ve svém bytě.

Strážníci přistihli mladé ženy podezřelé ze sprejerství, tři byly v celostátním pátrání

Poblíž eskalátorů u zídky obložené kamennými deskami v ulici Dornych se nad ránem zastavila čtveřice mladých žen. S sebou měly černý fix a na rovnou plochu začaly psát. O tom, co přesně chtějí vyjádřit, ale zřejmě neměly úplně jasno, protože část nápisů vzápětí přeškrtaly. Dřív, než stihly odejít, u výtvorů je přistihli strážníci. Jedna z nich ještě držela fix a k poškození desek se přiznaly. Všechny přítomné byly bez dokladů, a tak hlídce městské policie své osobní údaje pouze nadiktovaly. Ověření totožnosti přitom ukázalo, že tři mladistvé dívky jsou v celostátním pátrání. Také kvůli podezření z trestného činu je strážníci předali republikovým policistům. (pš)

Hlídka pořádkové jednotky zachraňovala ženu, která zůstala bezmocně ležet ve svém bytě

Ženský hlas volající o pomoc zaslechla ve čtvrtek večer přes dveře nájemnice starolískoveckého domu. Obávala se o sousedčino zdraví, a tak obratem vytočila linku 156, kde strážníkům zároveň upřesnila, že jde o padesátníci z nižšího patra. Vyslaná hlídka pořádkové jednotky se nejprve pokusila dostat dovnitř s využitím planžety, ale kvůli zabezpečení dveří musela zvolit jiné řešení. Na řadu tak přišel teleskopický žebřík ze služebního auta. Jeden ze strážníků po něm vystoupal a balkónovými dveřmi vstoupil do bytu. Na podlaze našel ženu, která mu řekla, že se jí náhle zamotala hlava a při pádu si bolestivě narazila předloktí. Přivolaní zdravotníci ji po prvotním ošetření převezli sanitkou do nemocnice. (pš)


Vytvořeno 21.10.2022 14:36:52 | přečteno 325x | pavel.soba
load