Přehled událostí ze dne 21. prosince 2022

Opilý muž zůstal ležet na zemi, křížence rotvajlera kolem sebe nechal volně pobíhat. Strážníci slaňovali k bezvládné seniorce ze zasněžené střechy.

Opilý muž zůstal ležet na zemi, křížence rotvajlera kolem sebe nechal volně pobíhat

Nezodpovědný sám k sobě, ale i ke svému psovi byl sedmatřicetiletý muž, u kterého v úterý večer zasahovali brněnští strážníci u hlavního nádraží. Opil se tak silně, že zůstal bezvládně ležet na chodníku před obchodním domem a svého křížence nechal nekontrolovaně pobíhat bez jakékoliv péče. Zaměstnal tak hlídky z centrální služebny i odchytovou službu městské policie. Strážníci k muži přivolali sanitku, ale ten ještě před odvozem na záchytnou stanici nastřádal zbylé síly k odporu. Začal se prudce ohánět rukama a hlídky ohrožoval. Nezbylo jim tedy nic jiného než proti němu zakročit silou. Zdravotníkům pak strážníci asistovali i v sanitce. Kříženec rotvajlera a německého ovčáka sice při zákroku hlasitě štěkal, ale očividně měl dobráckou povahu a na strážníky neútočil. Odchytář městské policie ho naložil do služebního vozidla a převezl do útulku. Tam se nyní zvířeti pečlivě věnují odborníci. Ve správním řízení hrozí muži za přestupek stotisícová pokuta. (jag)

Strážníci slaňovali k bezvládné seniorce ze zasněžené střechy

Nepříjemné chvíle strachu o svoji příbuznou zažívala v pondělí před polednem v Bystrci dvojice, která přišla na návštěvu za starší tetou. Klepání na dveře i zvonění zůstalo delší dobu bez jakékoli reakce a kvůli klíčům zastrčeným v zámku na vnitřní straně se k ní nemohli dostat. S žádostí o pomoc tedy vytočili linku 156 a upřesnili, že přes dveře už mezitím zaslechli slabé volání o pomoc. Kromě hlídky z místní služebny tedy k bytu spěchali i strážníci z pořádkové jednotky. Bezpečnostním kováním opatřené dveře nebylo možné planžetou otevřít, takže jako po nejrychlejší možné variantě sáhli strážníci po slaňovací technice. Jeden z kolegů vylezl na zasněženou střechu a odtud se po laně spustil až k seniorčině bytu. Speciálním vybavením se mu pak podařilo otevřít okno. V bytě na zemi ležela osmaosmdesátiletá seniorka přikrytá peřinou a strážníkům tvrdila, že na pomoc čeká už čtyři dny. Přivolaní zdravotníci si ženu převzali do péče a po prvotním ošetření ji sanitka odvezla do nemocnice. (pš)Vytvořeno 21.12.2022 14:22:40 | přečteno 247x | pavel.soba
load