Přehled událostí ze dne 21. listopadu 2022

DN Dornych

Strážníci poskytli první pomoc zraněnému seniorovi, potřeboval nemocniční péči. Strážníci našli bosého muže se zavedenou kanylou, ukrýval se v houští. Strážníci pomáhali řidičům, kteří se střetli na Dornychu.

Strážníci poskytli první pomoc zraněnému seniorovi, potřeboval nemocniční péči

Do bytu ke svému židenickému klientovi se v neděli nemohla dostat sociální pracovnice. Přes dveře zaslechla pouze slabý mužský hlas volající o pomoc, a tak se obrátila na tísňovou linku městské policie. Strážníci z pořádkové jednotky otevřeli dveře planžetou a společně s oznamovatelkou vstoupili do bytu. Na podlaze ležel senior s krvácejícím zraněním na hlavě a stěžoval si na celkovou slabost. Hlídka mu tedy okamžitě poskytla první pomoc a předala ho do péče přivolaným zdravotníkům. Po prvotním ošetření odvezla sanitka šestasedmdesátiletého muže do nemocnice. (pš)

Strážníci našli bosého muže se zavedenou kanylou, ukrýval se v houští

Hlídku městské policie v pondělí ráno v centru města upozornil kolemjdoucí na bosého, spoře oděného muže, se zavedenou kanylou v ruce. Vše tedy nasvědčovalo tomu, že utekl ze zdravotnického zařízení. Strážníci se ho tedy vydali hledat. Netrvalo dlouho a devětadvacetiletého muže spatřili ukrytého v houští. Když zpozoroval blížící se hlídku, dal se okamžitě na útěk. Strážníci mu k tomu ale nedali téměř žádný prostor a muže chytili už po pár metrech. Protože byl rozrušený, snažili se ho nejprve uklidnit, a poté ho dopravili zpět do nemocnice, kde ho předali ošetřujícímu personálu. (ms)

Strážníci pomáhali řidičům, kteří se střetli na Dornychu

Dvě osobní auta se střetla v pondělí ráno na frekventované křižovatce na Dornychu. Při odbočování vlevo se tu srazila škodovka s Volkswagenem jedoucím přímo. Když strážníci dopravní nehodu zpozorovali, ihned se sem vydali a nejprve zjišťovali, zda jsou řidiči v pořádku. Čtyřiadvacetiletý muž z odbočujícího auta měl krvácející zranění na levé ruce. Druhý účastník nehody, pětadvacetiletý muž, strážníky ubezpečil, že je v pořádku. Hlídka zraněnému muži poskytla první pomoc, přivolala záchrannou službu a zároveň vyrozuměla policisty. (ms)Vytvořeno 21.11.2022 15:26:50 | přečteno 285x | pavel.soba
load