Přehled událostí ze dne 21. ledna 2022

default news

Starší muž upozornil mladíka, aby nekradl, údajně od něj dostal pěstí. Strážníci dopadli dva celostátně hledané muže. Ženu opakovaně přistihli při krádeži, strážníci ji předali republikovým policistům.

Starší muž upozornil mladíka, aby nekradl, údajně od něj dostal pěstí

Konflikt mezi pracovníkem ostrahy a návštěvníkem supermarketu v centru města vyjela ve čtvrtek večer řešit hlídka městské policie. Důvodem sporu byla láhev vína, kterou si prý jednadvacetiletý muž ukryl pod bundu a pravděpodobně by si ji z obchodu odnesl bez zaplacení. Zpozoroval ho ale poblíž stojící pracovník ostrahy, a tak mladý muž sám od sebe vrátil zboží do regálu. Devětatřicetiletý muž ho pak ještě upozornil, aby se podobného jednání napříště vyvaroval. Za to si ale od mladíka údajně vysloužil nejen několik sprostých nadávek, ale také ránu pěstí do obličeje. Vyhrocenou situaci uklidnili až přivolaní strážníci, kteří se nejprve ujistili, že je pracovník bezpečnostní agentury v pořádku. Mladý muž pak hlídce přiznal, že jeho agresi vyvolalo právě zaměstnancovo upozornění. Své jednání tak bude muset vysvětlovat také správnímu orgánu, který se podezřením z přestupku proti občanskému soužití bude dále zabývat. (ms)

Strážníci dopadli dva celostátně hledané muže

Slovní rozepři mezi dvěma mladými muži uklidňovala také ve čtvrtek dopoledne autohlídka kontrolující prostor před hlavním nádražím. Poté, co svou přítomností strážníci zabránili vyostření konfliktu, vyzvali oba k předložení osobních dokladů. Ověřením jejich údajů následně zjistili, že jeden z nich je celostátně hledaný Policií České republiky.

Společně s ním pak do rukou přivolaných republikových policistů předali dalšího nezletilého muže, který shodou okolností procházel kolem strážníků právě ve chvíli, kdy čekali na jejich příjezd. Mladík totiž odpovídal popisu osoby z celostátního pátrání, i jeho tedy strážníci vyzvali k prokázání totožnosti. I přesto, že jim své osobní údaje pouze nadiktoval, hlídka republikových policistů jejich domněnku potvrdila a oba hledané muže si od strážníků převzala. (ms)

Ženu opakovaně přistihli při krádeži, strážníci ji předali republikovým policistům

Na spor mezi ženou a dvěma muži u černovického supermarketu včera navečer upozornil volající na lince 156. Po příjezdu strážníků vyšlo najevo, že šlo o pracovníky ostrahy a údajnou zlodějku, která si prý uvnitř prodejny vkládala jednotlivé výrobky do batohu namísto nákupního košíku. Pokladní zónou pak údajně prošla, aniž by za zboží zaplatila. Sedmatřicetiletá žena se strážníkům ke krádeži drogerie a potravin za zhruba osm set korun přiznala. Ověřením osobních údajů navíc hlídka zjistila, že se podobného jednání žena dopouští opakovaně, také v tomto případě proto přivolala republikové kolegy a případ jim předala. (ms)

 

 


Vytvořeno 21.1.2022 14:26:07 | přečteno 207x | marketa.skrivankova
load