Přehled událostí ze dne 21. června 2022

default news

Muž požádal strážníky o pomoc kvůli údajné krádeži, zjistili, že je celostátně hledanýStrážníci dopadli muže s platným zákazem řízení, za volant navíc usedl zdrogovaný.


Muž požádal strážníky o pomoc kvůli údajné krádeži, zjistili, že je celostátně hledaný

Pořádně rušno bylo v pondělí odpoledne v obchodním domě v centru města. O pomoc tu totiž volal muž, který byl údajně okraden. Hlasité výkřiky slyšela také nedaleká hlídka, která se vydala jejich směrem. Měl je na svědomí osmatřicátník, kterému údajně neznámý muž odcizil telefon. Podařilo se mu ho prý ale dostihnout a získat od něj mobil zpátky. Strážníkům pak už jen údajného zloděje ukázal. Devatenáctiletý mladík hlídce tvrdil, že si telefon od původního majitele koupil. S tím však starší muž nesouhlasil a strážníkům naopak řekl, že ho podezřelému jen půjčil. Oba u toho na sebe pokřikovali a svá tvrzení různě měnili. Ověřením osobních údajů pak hlídka zjistila, že údajně okradený muž je celostátně hledaný. Navíc po chvíli vyšlo najevo, že mladík podezřelý z krádeže telefonu má ve své tašce několik kusů oblečení, které byly ještě zajištěny bezpečnostními čipy. Strážníci proto případ předali republikovým kolegům. (ms)

 
Strážníci dopadli muže s platným zákazem řízení, za volant navíc usedl zdrogovaný

Na porušení dopravního značení v noci na úterý doplatil řidič citroenu, když z vedlejší Pekařské ulice vjel na Husovu, aniž dal přednost přijíždějícímu autu. K jeho smůle šlo o služební vozidlo městské policie. Strážníci okamžitě řidiče vybídli k zastavení a předložení dokladů a upozornili ho, že se právě dopustil dopravního přestupku. Ověřením jeho osobních údajů ale záhy zjistili, že tím výčet jeho prohřešků nekončí. Jednatřicetiletý muž totiž neměl vůbec usednout za volant, protože tím porušil platný zákaz řízení. Rozhodně mu nepomůže ani zjištění, že řídil pod vlivem drog. Přítomnost amfetaminu a metamfetaminu totiž potvrdil test provedený přivolanými policisty. Případ si převzali s podezřením na spáchání trestného činu. (ms)


Vytvořeno 21.6.2022 15:19:57 | přečteno 232x | marketa.skrivankova
load