Přehled událostí ze dne 21. března 2022

skládka Táborská

Hlídka městské policie zastavila opilého řidiče, do zákazu vjel skoro se třemi promile. Strážníci našli dvojici, která založila objemnou skládku.

Hlídka městské policie zastavila opilého řidiče, do zákazu vjel skoro se třemi promile

Dodatkovou tabulku zakazující vjezd všem vozidlům s výjimkou hromadné dopravy nerespektoval v noci na neděli řidič volkswagenu, který při cestě od Tomkova náměstí odbočil do Provazníkovy ulice. Tam však musel zastavit, protože jeho prohřešek zaznamenala hlídka městské policie. Cizinec předložil občanský i řidičský průkaz, ale z jeho dechu byl silně cítit alkohol, takže ho strážníci vyzvali k dechové zkoušce. Ještě než se jí podrobil, hlídce přiznal, že před jízdou vypil asi pět piv. Po naměření hodnoty 2,81 promile strážníci přivolali republikové kolegy a muže jim předali jako podezřelého z trestného činu. (pš)

Strážníci našli dvojici, která založila objemnou skládku

Doslova jako přehlídka již nepotřebných věcí působila velká hromada vedle kontejnerů v Táborské ulici. Kromě několika plných pytlů a jiného domovního odpadu obsahovala ještě sedací soupravu a jiný starý nábytek. Když strážníci v neděli odpoledne tuhle skládku uviděli, začali zjišťovat, kdo ji má na svědomí. Po chvíli se od svědků dozvěděli, že všech věcí se údajně takto zbavil dvacetiletý muž a jeho známá. Po oslovení hlídkou se k vytvoření této skládky přiznali a tvrdili, že prý nevěděli, kam jinam by odpad měli dát. Strážníci je poučili o správném zákonném postupu a také jim vyjmenovali několik sběrných dvorů v okolí, kde takové věci bezplatně přijímají. U správního orgánu dvojici hrozí vysoká pokuta. (pš)


Vytvořeno 21.3.2022 15:42:17 | přečteno 229x | pavel.soba
load