Přehled událostí ze dne 20. února 2023

default news

Strážníci dopadli údajného agresora, marně se jim pokusil utéct. Strážníci díky kolegům u kamer dopadli údajného sprejera na Baštách. Strážníci společně s kolegy u kamer dohledali majitelku kufru ležícího uprostřed silnice.

Strážníci dopadli údajného agresora, marně se jim pokusil utéct

Rozdílné názory mezi návštěvníky podniku v centru města vyústily uprostřed nedělní noci v hromadnou strkanici na ulici. Mírnit emoce se sem strážníci vydali po naléhavém telefonátu na linku 156, kdy hrozilo, že tu dojde k hromadné rvačce. Díky rychlému příjezdu strážníků naštěstí k takovému scénáři nedošlo. K pětatřicetiletému volajícímu ale znenadání přistoupil o tři roky mladší muž, udeřil ho pěstí do hlavy a dal se na útěk. Jeho snahu uniknout ale strážníci velice rychle překazili, když ho po několika metrech dostihli a spoutali. Napadený muž hlídku ujistil, že lékařské ošetření nepotřebuje a zároveň se jí svěřil, že netuší, proč ho mladší muž napadl. To ostatně nevěděl ani sám útočník, který nedokázal strážníkům své agresivní chování nijak srozumitelně vysvětlit. Řekl jenom, že nechtěl, aby se někomu ubližovalo. Když pak policisté vyloučili spáchání trestného činu, strážníci podezření z narušení občanského soužití postoupili úředníkům. (ms)

Strážníci díky kolegům u kamer dopadli údajného sprejera na Baštách

Cihlová zeď nedaleko altánu na Baštách přilákala v neděli kolem půlnoci údajného sprejera. Zřejmě v domnění, že ho ve tmě nemůže nikdo vidět, ji prý posprejoval. K jeho smůle si ho při tom na kamerách všimli pracovníci dohledového centra městské police, kteří okamžitě jeho směrem vyslali strážníky. Ti šestadvacetiletého muže odpovídajícího popisu dostihli na schodišti nedaleko papežského kříže a vyzvali ho, aby je zavedl k místu, které bylo evidentně čerstvě znečištěné zelenou barvou. Totožným odstínem měl mladý muž potřísněné obě ruce a v kapse u bundy navíc ukrýval stejně barevný sprej. Muže podezřelého ze spáchání trestného činu proto strážníci předali policistům. (ms)

Strážníci společně s kolegy u kamer dohledali majitelku kufru ležícího uprostřed silnice

Kufr bezprizorně ležící uprostřed jízdního pruhu zpozoroval v neděli večer řidič projíždějící kolem Zvonařky. Aby nedošlo k dopravní nehodě, pro jistotu u něj zastavil a přesunul ho na okraj křižovatky na chodník. Zjištění, jestli je uvnitř podle jeho slov „bomba nebo milion“ už ale nechal na strážnících. Ani jedna z těchto variant se však nepotvrdila. Hlídka požádala o pomoc kolegy z dohledového centra městské policie, kterým se podařilo během chvilky na záběrech z kamer dohledat, jak se tam kufr dostal. Zhlédnutím záznamů zjistila, že během jízdy vypadl ze zavazadlového prostoru jednomu z projíždějících autobusů a strážníci přišli na to, že zavazadlo je plné osobních věcí. Díky této pohotové spolupráci chvíli nato předávali kufr šťastné majitelce. (ms)


Vytvořeno 20.2.2023 15:35:39 | přečteno 419x | marketa.skrivankova
load