Přehled událostí ze dne 20. února 2022

pozar

Žena se přiznala, že ukradla oplatek za necelých dvacet korun, teď jí hrozí vězení.  Hlídka našla zraněného muže sedícího na silnici, spadl prý z koloběžky a nadýchal 2 promile. Cizinec popsal okno hotelu, chytili ho při tom strážníci. Strážníci asistovali u požáru auta, příčinou byla pravděpodobně technická závada.

Žena se přiznala, že ukradla oplatek za necelých dvacet korun, teď jí hrozí vězení

Žena klečící v oddělení cukrovinek na sebe v pátek dopoledne upoutala pozornost ostrahy židenického supermarketu. Pracovník prodejny prý viděl, jak z regálu vzala zboží, které prý ukryla do tašky a zamířila k východu. Jakmile prošla pokladnami údajně bez zaplacení, zastavil ji a přivolal strážníky. Žena ze své kabelky skutečně vytáhla nezaplacený oplatek za necelých dvacet korun a hlídce městské policie se k údajné krádeži přiznala. Svěřila se jí navíc, že nedávno byla propuštěna z vězení, kde si odpykávala trest právě za majetkovou kriminalitu. Strážníci tak dvaačtyřicetiletou ženu předali do rukou republikových policistů, kteří se případem dále zabývají. (ms)

Hlídka našla zraněného muže sedícího na silnici, spadl prý z koloběžky a nadýchal 2 promile

Muže sedícího ve vozovce, opřeného o zaparkované auto, zpozorovali v noci na sobotu strážníci při kontrole Štefánikovy ulice. Vedle něj na silnici ležela elektrokoloběžka a vše nasvědčovalo tomu, že pravděpodobně havaroval. Strážníci ihned zamířili k evidentně zraněnému muži, ten byl naštěstí při vědomí, ale měl hodně zakrvácený obličej. V tu chvíli přijeli také záchranáři, které vyrozuměl kolemjdoucí ještě před příjezdem hlídky městské policie. Jednadvacetiletý muž strážníkům jen stěží řekl, že z koloběžky spadl, jak k incidentu došlo ale popsat nedokázal. Působil silně opilým dojmem, což nakonec potvrdila i orientační dechová zkouška s výsledkem 2 promile. Poté, co zdravotníci muže ošetřili, převezli ho sanitkou do nemocnice. Podezřením z dopravního přestupku se budou dále zabývat republikoví policisté. (ms)

Cizinec popsal okno hotelu, chytili ho při tom strážníci

Potřebu něco popsat měl pravděpodobně v sobotu brzy ráno muž v centru města. Pro svou tvorbu si vybral menší plastové okno jednoho z brněnských hotelů, netušil však, že u toho potká hlídku městské policie. Strážníci, kteří lokalitu právě  kontrolovali, ho totiž spatřili zrovna ve chvíli, kdy černou fixou dokončil zhruba metr dlouhý nápis. Hlídka tedy osmadvacetiletého cizince vyzvala, aby setrval na místě, a přivolala Policii České republiky. Ta si případ s podezřením na spáchání trestného činu od strážníků převzala. (ms)

Strážníci asistovali u požáru auta, příčinou byla pravděpodobně technická závada

Na požár zaparkovaného vozidla upozornila v noci na neděli na lince 156 strážníky svědkyně z centra města. Strážníci pohotově vytáhli hasicí přístroj ze služebního vozidla a snažili se hořící přední část auta uhasit. Oheň sice zmírnili, zneškodnit ho se ale podařilo až přivolaným hasičům. Mezitím, se strážníci pokoušeli kontaktovat majitele hořícího vozidla, a zároveň dohlíželi na to, aby se k němu nikdo z místních obyvatel nepřibližoval. Příčinou požáru byla pravděpodobně technická závada. (ms)


Vytvořeno 20.2.2022 12:35:11 | přečteno 197x | marketa.skrivankova
load