Přehled událostí ze dne 20. ledna 2022

MP Brno sumavska vitr rozbita poskozena auta stavebni material02

Muž čelil přesile a po napadení skončil v nemocnici, skupinku podezřelých strážníci dopadli. Strážníci zasahovali u zříceného lešení i aut poškozených stavebním materiálem. Volkswagen za hromadnou dopravu neschoval, strážníci přistihli mladíka se zákazem řízení.

Muž čelil přesile a po napadení skončil v nemocnici, skupinku podezřelých strážníci dopadli

Vzdálit se několika svým pronásledovatelům se dnes brzy ráno po vystoupení z nočního autobusového spoje pokoušel sedmatřicetiletý muž. Ti ho však u přístřešku před hlavním nádražím dostihli a nevybíravě ho napadli kopáním, pěstmi a podle svědků ho prý udeřili i skleněnou lahví. Otřeseného muže s krvácejícím zraněním na temeni se ujali kolemjdoucí a přispěchali k němu i strážníci. Poskytli mu první pomoc a přivolali záchranáře, kteří zraněného po prvotním ošetření odvezli sanitkou do Úrazové nemocnice. Další strážníci se už mezitím zapojili do pátrací akce po podezřelých, kteří odtud rychle zamířili pryč. Dále vyšlo najevo, že popsaný incident údajně začal už na palubě noční linky. Skupinku odpovídající popisu strážníci po chvíli dopadli na Moravském náměstí. Všechny osoby vyzvali k setrvání na místě a zjistili jejich totožnost. S podezřením na trestný čin strážníci případ předali republikovým policistům. (pš)

Strážníci zasahovali u zříceného lešení i aut poškozených stavebním materiálem

Silný vítr, který se odpoledne prohnal Brnem, zaměstnal na několika místech také městskou policii. Od 13 hodin strážníci usměrňovali dopravu na Zelném trhu, kde poryv větru strhl lešení ze střechy Moravského zemského muzea. Dřevěné desky a kovové tyče popadaly do prostoru, kudy běžně procházejí chodci a projíždějí auta. Strážníkům se podařilo zkontaktovat s cizincem, který celou událost velmi zřetelně nahrál. Cenný důkazní materiál jim ochotně poskytl. Strážníci vyhodnotili situaci jako možný trestný čin a případ předali policistům. Dvě hlídky městské policie odkláněly dopravu po celou dobu hasičského zásahu. Rizikový prostor obehnali strážníci bezpečnostní páskou se zákazem vstupu a hlídali, aby do něj nikdo nevešel.

Po čtvrt na dvě strážníci mapovali škody i v okolí Šumavské ulice, kde vítr rozmetal stavební materiál používaný při opravě jednoho z domů. Našli tady peugeot s promáčklou střechou i mazdu s poškozeným blatníkem, světlomety, dveřmi a zpětným zrcátkem. Rozbité čelní sklo objevili u zaparkované kie a nedaleko stojící volkswagen měl prohlubeň ve střeše. Také tento případ strážníci postoupili státní policii. (jag)

Volkswagen za hromadnou dopravu neschoval, strážníci přistihli mladíka se zákazem řízení

Překročení nejvyšší povolené rychlosti a nerespektování dopravního značení patří k nejčastějším situacím, kdy strážníci odhalí řidiče, kteří se zároveň dopouštějí i dalších prohřešků. Jeden takový případ řešila hlídka městské policie ve středu odpoledne, kdy se vydala za řidičem volkswagenu. Ten navzdory zákazové značce odbočil do Provazníkovy ulice, kam ze směru od Tomkova náměstí mohou vjíždět pouze vozidla hromadné dopravy. Po zastavení předložil občanský průkaz i doklady k vozidlu a strážníkům opakovaně, ale nepříliš přesvědčivě, tvrdil, že řidičský průkaz si zapomněl doma. Ověření osobních údajů brzy ukázalo, že dvaadvacetiletý muž kvůli platné blokaci řidičského oprávnění za volant neměl vůbec usednout. Jako podezřelého z trestného činu ho tak strážníci předali státní policii. (pš)Vytvořeno 20.1.2022 16:39:28 | přečteno 137x | pavel.soba
load