Přehled událostí ze dne 20. dubna 2022

slanovani Bystrc seniorka

Bezvládná seniorka ležela ve svém bytě, strážníci k ní slanili ze střechy panelového domu.  Mladý muž hlasitě povykoval u školky, byl celostátně hledaný.

Bezvládná seniorka ležela ve svém bytě, strážníci k ní slanili ze střechy panelového domu

Linku městské policie vytočila žena, která dostala strach o svoji maminku žijící v Bystrci. Strážníkům se svěřila, že se jí už druhý den snaží marně dovolat, a tak k ní šla na návštěvu. Dveře s klíčem zastrčeným zevnitř v zámku se však neotevřely a bez slyšitelné reakce zůstávalo také zvonění i bouchání na dveře. Strážníci, kteří dorazili na uvedenou adresu jako první, proto ihned začali zjišťovat, kudy by se k seniorce dalo nejlépe dostat. Přes operační středisko přivolali kolegy z pořádkové jednotky a mezitím oslovili sousedy, aby bylo už v předstihu jasné, odkud by šlo slanit. Zprostředkovali pro jistotu i přístup na střechu osmipatrového domu. S touto variantou se vzápětí ztotožnili i strážníci z pořádkové jednotky a kvůli důvodné obavě o život a zdraví se k dvaaosmdesátileté seniorce spustili právě ze střechy. Balkonovými dveřmi se pak dostali dovnitř a našli na zemi ležící seniorku. Třásla se zimou, takže ji přikryli peřinou. Kromě toho si stěžovala na bolesti hlavy a kvůli bolesti levé nohy nebyla schopna bez pomoci vstát. Přivolaní zdravotníci si ženu převzali do péče a po prvotním ošetření ji převezli sanitkou do nemocnice. (pš)

Mladý muž hlasitě povykoval u školky, byl celostátně hledaný

Podstatně dřív než rodiče pro své děti, dorazil ve středu dopoledne k bohunické mateřské školce mladý muž. Personálu nebyla jeho tvář z dřívějška vůbec povědomá a nic nenasvědčovalo ani tomu, že by mohlo jít třeba o strýce, který v předstihu přišel někoho vyzvednout. Mnohé už sám napověděl tím, že se zastavil u plotu a hlasitým křikem zcela nepochopitelně rušil dětem zábavu. Pak náhle klesl k zemi a usnul. Přivolaná hlídka městské policie ho probudila a ověřením totožnosti zjistila, že jednatřicetiletý muž figuruje v celostátním pátrání, takže ho předala republikovým policistům. (pš)Vytvořeno 20.4.2022 15:41:15 | přečteno 144x | pavel.soba
load