Přehled událostí ze dne 20. července 2022

default news

Muž našel peněženku s více než třiceti tisíci, strážníci dohledali jejího majitele. Žena se snažila dozvonit na jinou ženu, prý si za to od ní vysloužila facku.

Muž našel peněženku s více než třiceti tisíci, strážníci dohledali jejího majitele

Různorodé pocity zřejmě včera odpoledne prožíval osmadvacetiletý muž poté, co navštívil obchodní dům na jihu města. Nejprve se pravděpodobně dostavilo zděšení, když zjistil, že při nákupech přišel o peněženku s doklady a vysokou finanční hotovostí. Naštěstí je ale kolem nás stále spousta lidí s dobrým srdcem. Jeho peněženku totiž našel jeden z návštěvníků na pánských toaletách a okamžitě o svém nálezu informoval prostřednictvím linky 156 městskou policii. Chvíli na to už hlídce předával peněženku s více než třiceti tisíci korunami. S cílem zjistit telefonní kontakt na muže, kterému peněženka patří, se strážníci obrátili na republikové kolegy. Ty už shodou okolností majitel o své ztrátě informoval. Policisté ho tedy nasměrovali na služebnu městské policie, kam si ji šťastlivec s poděkováním a pocitem velké úlevy přijel vyzvednout. (ms)

Žena se snažila dozvonit na jinou ženu, prý si za to od ní vysloužila facku

Opakované zvonění bylo v úterý večer předmětem sporu mezi dvěma ženami v Černých Polích. Sedmapadesátiletá žena se zde totiž snažila dozvonit na osmatřicetiletou obyvatelku bytového domu, kde se chtěla zeptat na podmínky pronájmu. Když se jí to podařilo, mladší žena se jí snažila otevřít dveře na dálku, to se však pravděpodobně z technických důvodů nepodařilo. Návštěvnice tedy tlačítko jejího zvonku zmáčkla znovu. Nečekaná reakce na sebe ale nenechala dlouho čekat. Nájemnice zakrátko údajně vyběhla z domu s křikem a starší ženu prý udeřila dlaní do obličeje. Poté zase zašla dovnitř. Otřesená žena se tedy s žádostí o pomoc obrátila na strážníky. Tvář měla nateklou a zasažená část obličeje se jí začala zbarvovat. Lékařské ošetření ale opakovaně odmítla. Strážníci tedy kontaktovali údajnou agresorku. Ta se hlídce k facce přiznala a zdůvodnila ji tím, že na ni neznámá žena nemá co zvonit. Podezřením z přestupku proti občanskému soužití se tak bude zabývat správní orgán. (ms)


Vytvořeno 20.7.2022 12:41:23 | přečteno 194x | marketa.skrivankova
load