Přehled událostí ze dne 20. března 2022

peněženka 15 tisíc

Muže v prodejně přitahovaly magnety, za odhalenou krádež si vynadal. Strážníci usměrňovali dopravu po nehodě v Židenicích. Strážníci zachránili muže, který chtěl v tramvajovém kolejišti skoncovat se životem.  Dovezte mě do jižních Čech, požadoval muž po brněnských strážnících. Poctivá nálezkyně vrátila peněženku s částkou přesahující patnáct tisíc korun.

Muže v prodejně přitahovaly magnety, za odhalenou krádež si vynadal  

S nebývalou soudností se setkali strážníci v sobotu odpoledne v prodejně pro kutily, kam přijeli kvůli údajné krádeži zboží. Muž, na kterého pracovník ostrahy ukázal, ani náznakem nezapíral. Svoji chybu si dostatečně uvědomoval, a sám sobě dokonce vzápětí vynadal. Strážníkům pak ještě upřesnil, že za dva magnety zaplatil, ale třetí kus za 219 korun si strčil rovnou do kapsy. Dodal, že jde o jeho první krádež a po ověření v registru přestupků už měla hlídka jistotu, že mluvil pravdu. Kromě zaplaceného zboží si tedy devětatřicetiletý zákazník z obchodu odnesl i potvrzení o úhradě pokuty. (pš)

Strážníci usměrňovali dopravu po nehodě v Židenicích

Do cíle své cesty nedojel řidič fiatu, kterého v sobotu ráno uviděla hlídka městské policie v Jedovnické ulici. Po nárazu autem do svodidel byl při vědomí a bez viditelných zranění. Strážníkům se svěřil, že se mu před nehodou zdravotně přitížilo. Svědkyně už mezitím přivolala zdravotníky, a tak hlídka rovněž vyrozuměla policisty i hasiče. Zatímco jeden strážník kontroloval zdravotní stav řidiče, jeho kolega necelou hodinu usměrňoval dopravu. Třiatřicetiletého muže odvezla sanitka do nemocnice. (pš)

Strážníci zachránili muže, který chtěl v tramvajovém kolejišti skoncovat se životem

Na tísňovou linku 156 se v pátek večer ozvali dispečeři dopravního podniku a požádali o pomoc v Líšni. Přímo do kolejiště u jedné ze zastávek si tam prý někdo opakovaně lehal na tramvajovou trať. Už za pět minut byli na místě strážníci a zastihli tam dvaačtyřicetiletého muže. Už když se k němu naklonili, aby ho odvedli stranou, cítili, že je opilý. Svěřil se jim, že chce spáchat sebevraždu a posilněný alkoholem si k tomu zřejmě dodal kuráž. Hlídka poté muže předala do péče zdravotníků. (pš)

Dovezte mě do jižních Čech, požadoval muž po brněnských strážnících

Zkušeným strážníkům se málokdy stane, že je někdo překvapí. Skutečně kuriózní prosbu k nim ale vznesl muž, který v sobotu ráno zazvonil na lískoveckou služebnu městské policie. S očividným odhodláním po nich požadoval, aby ho služebním vozidlem převezli do Českého Krumlova. Nebylo přitom ani jasné, proč ho láká právě tato turisticky zajímavá destinace. Až po trpělivém vysvětlení pochopil, že takové služby strážníci neposkytují a pokud jeho zájem o návštěvu jižních Čech trvá, musí se tam dopravit jinak. Od strážníků pak dostal ještě několik cenných rad pro osoby v tíživé situaci a také vytištěnou mapku, aby se v případě realizace cestovatelského přání mohl lépe zorientovat. (pš)

Poctivá nálezkyně vrátila peněženku s částkou přesahující patnáct tisíc korun

Nejen zašpiněnou podlahu našla při pátečním úklidu zaměstnankyně prodejny na jihu města. Mezi regály postřehla i zapomenutou peněženku, a po zběžném nahlédnutí dovnitř vytočila linku 156. Přivolaní strážníci vyskládali celý obsah, a kromě vyšší hotovosti vytáhli i platební kartu. Republikoví kolegové je následně ujistili, že nález nepochází z trestné činnosti, a tak se strážníci spojili s bankou, která kartu vydala. Cizinka se tak o nálezu brzy dozvěděla a ztracenou peněženku už má zpět. Při jejím převzetí na služebně městské policie potvrdila, že jí nic nechybí a zářila štěstím, protože se jí vrátilo přes patnáct tisíc korun. (pš)


Vytvořeno 20.3.2022 16:54:28 | přečteno 200x | pavel.soba
load